Ústí nad Labem

14. března

 

 
Aktuality

14.03.2024

BEZ KOFEINU: Jak invazní druhy rostlin a živočichů škodí přírodě

Víte, proč se ve dne nesmíme dotýkat bolševníku velkolepého? Víte, co hubí české druhy raků? Víte, proč v některých městech bojují s pouličními gangy papoušků? Za vše mohou takzvané biologické invaze. V rámci „dětské“ varianty Café Nobel Bez kofeinu o nich budou ve čtvrtek 14. března v ústeckém muzeu povídat pedagožka Mgr. Barbora Patoková ze Základní školy sv. Voršily v Praze a zoolog doc. Ing. Jiří Patoka, Ph.D., DiS. pražské Zemědělské univerzity.

Doporučená rezervace na mailu muzeumusti@muzeumusti.cz.


22.02.2024

Pozitivní spirála hmotnosti aneb Do základního tábora pod Everestem s pětikilovým batůžkem

Poučení o novém trendu ultralehké turistiky, jak cestovat (téměř) kamkoli na světě s minimalistickým vybavením, si pro vás na čtvrtek 22. února připravil Jiří Kostínek, outdoorový atlet, cestovatel a vedoucí kurzů ultralehké turistiky a seakayaku. Přednáška s praktickou ukázkou a nečekaným přesahem do psychohygieny, dějin tělesné výchovy, vytrvalostního tréninku, environmentalistiky a řízení rizika se koná v kavárně a restauraci Refugio v Tisé.Café Nobel na Facebooku

facebook-icon

 

Café Nobel na YouTube 


 

 UJEP logo

OPVK_ver_zakladni_logolink_CB_cz

logo-IPRM_v09_090623-bez-pozadi.PNG

Dr. Václav Kuna

Geofyzik, seismolog


Od roku 2020 pracuje jako postdoktorant oddělení geodynamiky Geofyzikálního ústavu Akademie věd České republiky; svá doktorská studia absolvoval na Oregon State University v USA, kde se zabýval zejména výzkumem tektoniky a seismické aktivity zlomu Blanco v severovýchodním Pacifiku.

Zúčastnil se několika seismických experimentů ve významných kolizních zónách na Kavkazu a v Himalájích. Po ničivém zemětřesení v centrálním Nepálu v r. 2015 se podílel na měření seismických dotřesů a jejich analýzy.

V současnosti se zabývá studiem nízkonákladového, inovativního řešení systému včasného varování před zemětřesením. Kromě vývoje technologie jako takové testuje proveditelnost a spolehlivost systému v Nepálu.

 

Zdroj: Geofyzikální ústav AV ČR


OPVK_hor_zakladni_logolink_CB_cz   UJEP logo logo-IPRM_v09_090623-bez-pozadi.PNG   © 2012 UJEP