Tisá

5. října

 

 
Aktuality

05.10.2023

Spolupráce velmocí? Vliv války na Ukrajině na kosmonautiku

Barbarský útok ruských vojsk na Ukrajinu 24. února 2022 změnil v okamžiku nejen miliony lidských životů na naší planetě, ale projevil se velice rychle i ve vesmíru. Bude pokračovat spolupráce velmocí na Mezinárodní vesmírné stanici a nedojde k jejímu zániku? Jak dopadnou další dlouhé roky chystané mezinárodní projekty? Na tyto a řadu dalších otázek odpoví ve čtvrtek 5. října v restauraci a kavárně Refugio v Tisé na Ústecku Milan Halousek z České astronomické společnosti a vzdělávacího spolku KOSMOS-NEWS.


26.09.2023

Ptáci Českého Švýcarska

Labské pískovce, resp. České Švýcarsko, je velice známá oblast – zvlášť co se týče jejího turistického využití. Málokdo však ví, jaká území v sobě zahrnuje a jaké druhy ptáků (a nejen těch) v ní žijí. Je to území, které prodělalo a dodnes prodělává výrazné změny, jeho tvář se mění takřka před očima. Tento zajímavý svět navštívíme v úterý 26. září v děčínské kavárně Coffee & Books společně se zoologem a ornitologem Ing. Pavlem Bendou, Ph.D.Café Nobel na Facebooku

facebook-icon

 

Café Nobel na YouTube 


 

 UJEP logo

OPVK_ver_zakladni_logolink_CB_cz

logo-IPRM_v09_090623-bez-pozadi.PNG

Mgr. Stanislava Musilová, Ph.D.

Historička

 

Pochází z Kutné Hory. Obor Kulturně historická regionalistika se specializací Stavební historie vystudovala na Filozofické fakultě UJEP v Ústí nad Labem, doktorské studium absolvovala tamtéž v oboru České dějiny. Na Katedře historie Filozofické fakulty Univerzity J. E. Purkyně působí i nadále jako odborná asistentka se specializací na období 19. století. Odborně se zabývá především okrajovými vrstvami, kriminalitou a genderovými specifiky jednotlivých složek společnosti. Je autorkou publikace Žena za katrem (2019), v níž zkoumá kriminalitu žen v 19. století.

Stanislava Musilová žije v Děčíně, má dva syny, Františka a Václava, ráda se směje, chodí na výstavy, pije dobrý čaj a dobré víno.

 

Foto: Tomáš Mühlbach

OPVK_hor_zakladni_logolink_CB_cz   UJEP logo logo-IPRM_v09_090623-bez-pozadi.PNG   © 2012 UJEP