Ústí nad Labem

2. května

 

 
Aktuality

02.05.2024

Tradiční hudba a tradiční nástroje Kanárských ostrovů

Ve čtvrtek 2. května se v ústeckém muzeu můžete setkat s českou hudebnicí a uměleckou ředitelkou Monikou Srncovou, pro níž jsou už 20 let druhým domovem Kanárské ostrovy. Jak vám prozradí, význam tohoto souostroví v historicko-kulturním vývoji Španělska a Latinské Ameriky vůbec není zanedbatelný. Prozkoumáme ho spolu zblízka.


25.04.2024

Afrika: Slon nad zlato

„Chráním divočinu v Africe“ může znít jako klišé. Výzkumník a fotograf Mgr. Tomáš Jůnek, PhD Fakulty životního prostředí České zemědělské univerzity v Praze vás ve čtvrtek 25. dubna v Refugiu v Tisé vezme do neprozkoumaného konžského pralesa i do největších národních parků v zemích, kam běžného Evropana jet ani nenapadne.Café Nobel na Facebooku

facebook-icon

 

Café Nobel na YouTube 


 

 UJEP logo

OPVK_ver_zakladni_logolink_CB_cz

logo-IPRM_v09_090623-bez-pozadi.PNG

Mgr. Stanislava Musilová, Ph.D.

Historička

 

Pochází z Kutné Hory. Obor Kulturně historická regionalistika se specializací Stavební historie vystudovala na Filozofické fakultě UJEP v Ústí nad Labem, doktorské studium absolvovala tamtéž v oboru České dějiny. Na Katedře historie Filozofické fakulty Univerzity J. E. Purkyně působí i nadále jako odborná asistentka se specializací na období 19. století. Odborně se zabývá především okrajovými vrstvami, kriminalitou a genderovými specifiky jednotlivých složek společnosti. Je autorkou publikace Žena za katrem (2019), v níž zkoumá kriminalitu žen v 19. století.

Stanislava Musilová žije v Děčíně, má dva syny, Františka a Václava, ráda se směje, chodí na výstavy, pije dobrý čaj a dobré víno.

 

Foto: Tomáš Mühlbach

OPVK_hor_zakladni_logolink_CB_cz   UJEP logo logo-IPRM_v09_090623-bez-pozadi.PNG   © 2012 UJEP