Tisá

25. dubna

 

 
Aktuality

25.04.2024

Afrika: Slon nad zlato

„Chráním divočinu v Africe“ může znít jako klišé. Výzkumník a fotograf Mgr. Tomáš Jůnek, PhD Fakulty životního prostředí České zemědělské univerzity v Praze vás ve čtvrtek 25. dubna v Refugiu v Tisé vezme do neprozkoumaného konžského pralesa i do největších národních parků v zemích, kam běžného Evropana jet ani nenapadne.


18.04.2024

Šelma z Valče a jiné významné paleontologické objevy

Paleontolog Národního muzea v Praze RNDr. Boris Ekrt představí ve čtvrtek 18. dubna návštěvníkům teplické hvězdárny vzácný objev nejstarší kočkotvárné šelmy v Evropě, která dostala jméno Fejfarictis valecensis. Dozvíte se také, jak před 34 miliony lety migrovala do Evropy fauna z Asie a jak tehdy v severních Čechách vypadala krajina. Zmíněny budou i některé další novější paleontologické objevy z našeho území.



Café Nobel na Facebooku

facebook-icon

 

Café Nobel na YouTube 


 

 UJEP logo

OPVK_ver_zakladni_logolink_CB_cz

logo-IPRM_v09_090623-bez-pozadi.PNG

Mgr. René Kyselý Ph.D. 

Archeozoolog

Narozen 1974. Vystudoval zoologii na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Zhruba 25 let se v Archeologickém ústavu Akademie věd České republiky v Praze věnuje archeozoologii a osteologii. Vedle vlastní práce s archeologickým osteologickým materiálem, která přináší informace o paleoekonomice, vzhledu zvířat v minulosti a paleoekologických souvislostech, se snaží o propojování vlastní osteologie s dalšími obory zabývajícími se historií zvířat, zvláště zvířat domácích. Aktivně sleduje mezinárodního dění v oboru (je členem International Council for Archaeozoology – ICAZ) a je publikačně aktivní v Česku i zahraničí.

Zdroje:

https://www.arup.cas.cz/kontakty/personalia/aktivni-zamestnanci/mgr-kysely-rene-ph-d/

https://publons.com/wos-op/researcher/2520985/rene-kysely/publications/

https://independent.academia.edu/ReneKysely

Foto: archiv R. Kyselého

 

OPVK_hor_zakladni_logolink_CB_cz   UJEP logo logo-IPRM_v09_090623-bez-pozadi.PNG   © 2012 UJEP