Ústí nad Labem

6. června

 

 
Aktuality

06.06.2024

BEZ KOFEINU: Jak se letadla stala králi nebes. Hrdinové a stroje, které změnily náš svět

Připojte se k nám na fascinující cestu časem, během níž prozkoumáme vývoj letectví od jeho počátků až po nadějné vyhlídky do budoucna. Přednáška pilota a odborníka na leteckou techniku Jakuba Charezińského, určená především dětem a mládeži, se koná ve čtvrtek 6. června v Muzeu města Ústí nad Labem. Začne u skromných experimentů bratří Wrightů na počátku 20. století, kteří poprvé zdolali gravitaci na obyčejném motorovém kluzáku.


23.05.2024

Léky a léčiva aneb Co jednou příroda prozradí našim vnoučatům?

Léky a léčivé přípravky se používaly, používají a budou používat. Každá doba ale přináší rozdílnou spotřebu léčiv a také jejich množství. Bohužel technologie v odstraňování těchto látek je stále „v plenkách“ a tak se tyto látky stávají součástí našeho života, aniž bychom o to stáli. V děčínské kavárně Coffee&Books o tom bude ve čtvrtek 23. května povídat chemička Ing. Sylvie Kříženecká, Ph.D. z Fakulty životního prostředí Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem.Café Nobel na Facebooku

facebook-icon

 

Café Nobel na YouTube 


 

 UJEP logo

OPVK_ver_zakladni_logolink_CB_cz

logo-IPRM_v09_090623-bez-pozadi.PNG

Monika Srncová

Hudebnice a umělecká ředitelka


Narodila se v bývalém Československu. V roce 1998 absolvovala Základní uměleckou školu v Brně, kde se stala členkou a sólistkou několika souborů věnujících se duchovní a lidové hudbě. Od svého příchodu na Kanárské ostrovy se věnuje tvorbě divadelních představení pro divadla a hotely, kde se specializuje na tanec a vystoupení s ohněm. Její umělecká dráha ji zavedla do zemí jako Tunisko, Indie, Egypt nebo Anglie.

Na Vysoké konzervatoři Santa Cruz de Tenerife studovala hru na housle a violu pod vedením Branimira Hristova a Macareny Pesutic. Ve volném čase se věnovala opernímu zpěvu u kanárské sopranistky Carmen Acosta a zúčastnila se několika kurzů s umělci jako Nancy Fabiola Herrera, Martha Matheu (Liceum), Ricardo Estrada.

Jako sólistka vystoupila v Madridském etnografickém muzeu, Národním muzeu v Praze, Muzeu Casa Abaco, Divadle Timanfaya, Tenerife Royal Casino, nadaci Mapfre Guanarteme, Paraninfo La Laguna nebo v divadle Infanta Leonor. Jako člen různých uskupení se zúčastnila také festivalů Xeroxen (Kulturní centrum El Tanque), Zarzuela Festival (Divadlo Guimerá), Fimucité Festival (Divadlo Guimerá), Contemporary Ensemble (spolupráce s Tenerife Symphony Orchestra) a hudebních cyklů komorní hudby na místech jako Muzeum výtvarných umění Tenerife nebo Divadlo Infanta Leonor.

Je zakladatelkou projektu Šuhajky, jehož cílem je sdílet tradiční kulturní dědictví České republiky v zahraničí.

 

Foto: archiv M. Srncové

OPVK_hor_zakladni_logolink_CB_cz   UJEP logo logo-IPRM_v09_090623-bez-pozadi.PNG   © 2012 UJEP