Teplice

16. ledna

 

 
Aktuality

19.12.2024

Darmok and Jalad at Tanagra: jak si (ne)porozumět s mimozemšťany

Pokud někdy narazíme na mimozemšťany, budeme jim rozumět? Nebude lepší nechat je psát? Při snaze o rozluštění mimozemského jazyka můžeme využít poznatků z luštění starověkých jazyků, dochovaných v psané podobě na červy prožraných papyrech nebo tesané v kameni. Jak, to prozradí egyptoložka Mgr. Renata Landgráfová, Ph.D.Českého egyptologického ústavu Filozofické fakulty Univerzity Karlovy ve čtvrtek 19. prosince na teplické hvězdárně. 


12.12.2024

Arabové a ti ostatní

Máte trochu chaos v tom, co se dnes na Blízkém východě děje? Neustále slýcháme, že co muslim, to terorista, až se téměř zdá, že tam žádný slušný člověk nežije. Jak to na Blízkém východě vypadá, jaké je historické pozadí i současná situace? O tom bude vyprávět arabistka a íránistka Lenka Hrabalová v kavárně a restauraci Refugio v Tisé na Ústecku – ve čtvrtek 12. prosince.



Café Nobel na Facebooku

 

Café Nobel na YouTube 

Mgr. Barbora Patoková

Pedagožka


Narozena 1974. Vystudovala Pedagogickou fakultu Západočeské univerzity v Plzni a působí jako prvostupňová učitelka na Základní škole sv. Voršily v Praze. Mimo svou kmenovou třídu se věnuje i skupinovému programu zaměřenému na žáky s mimořádným nadáním. Je metodikem pro vzdělávací oblast Člověk a jeho svět.

V současné době je také doktorandkou na Univerzitě Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem, kde studuje program Didaktika primárního přírodovědného vzdělávání. V disertační práci se věnuje problematice výuky o biologických invazích na prvním stupni základních škol. V této souvislosti v roce 2023 absolvovala stáž v Indonésii. Spoluautorsky se podílela na jedné vědecké publikaci a je členkou České pedagogické společnosti.

 

Foto: archiv B. Patokové

  © 2012 UJEP