26.09.2023
21.09.2023
Čas automaticky přijímáme jako cosi, co plyne nezávisle na nás samotných. Je tomu skutečně tak? Kde se čas bere? Lze ovlivnit chod času? Jsou možné cesty do minulosti a budoucnosti? Kdy přestává mít čas smysl? Jaký je význam času při vzniku vesmíru a může být čas kvantovaný? Ve čtvrtek 21. září vás na teplické hvězdárně čeká nadčasové setkání s fyzikem a astrofyzikem prof. RNDr. Petrem Kulhánkem, CSc. z pražského ČVUT a Hvězdárny a planetária hl. m. Prahy – a společná cesta za poznáváním tajemství času.
Vyučuje anatomii, embryologii a fyziologii na 3. lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Nejvíce ho fascinuje lidský mozek, který je předmětem jeho vědecké práce i nejoblíbenějším tématem k výuce. Nejvíce ho na mozku zajímají duševní onemocnění a objasnění jejich neurobiologie.
Kromě medicíny je jeho dlouhodobou vášní vzdělávání mladých lidí. Mimo jiné je jedním z organizátorů a lektorů Letní akademie Discover, která aktivním středoškolákům umožňuje na jeden týden v létě zažít atmosféru Oxfordu nebo Cambridge.
Foto: archiv Karla Kieslicha
![]() ![]() ![]() |
© 2012 UJEP |