Děčín

26. září

 

 
Aktuality

26.09.2023

Ptáci Českého Švýcarska

Labské pískovce, resp. České Švýcarsko, je velice známá oblast – zvlášť co se týče jejího turistického využití. Málokdo však ví, jaká území v sobě zahrnuje a jaké druhy ptáků (a nejen těch) v ní žijí. Je to území, které prodělalo a dodnes prodělává výrazné změny, jeho tvář se mění takřka před očima. Tento zajímavý svět navštívíme v úterý 26. září v děčínské kavárně Coffee & Books společně se zoologem a ornitologem Ing. Pavlem Bendou, Ph.D.


21.09.2023

Čas v nás i kolem nás

Čas automaticky přijímáme jako cosi, co plyne nezávisle na nás samotných. Je tomu skutečně tak? Kde se čas bere? Lze ovlivnit chod času? Jsou možné cesty do minulosti a budoucnosti? Kdy přestává mít čas smysl? Jaký je význam času při vzniku vesmíru a může být čas kvantovaný? Ve čtvrtek 21. září vás na teplické hvězdárně čeká nadčasové setkání s fyzikem a astrofyzikem prof. RNDr. Petrem Kulhánkem, CSc.pražského ČVUT a Hvězdárny a planetária hl. m. Prahy – a společná cesta za poznáváním tajemství času.



Café Nobel na Facebooku

facebook-icon

 

Café Nobel na YouTube 


 

 UJEP logo

OPVK_ver_zakladni_logolink_CB_cz

logo-IPRM_v09_090623-bez-pozadi.PNG

RNDr. Petr Mixa

Geolog

V roce 1984 absolvoval Přírodovědeckou fakultu Univerzity Karlovy, obor ložisková geologie, a hned po studiích nastoupil do Ústředního ústavu geologického, dnešní České geologické služby. V letech 1984 – 2004 se věnoval ložiskové prospekci rud zlata, mědi, olova a zinku v Jeseníkách a základnímu geologickému mapování. V roce 2004 byl jmenován náměstkem pro geologii České geologické služby a tuto funkci zastává dosud. Během své praxe pracoval jako ložiskový geolog v Kostarice, Mongolsku, Íránu, Sýrii, Chile a dalších zemích a deset let vedl výzkumné geologické projekty v Antarktidě. Je autorem více než 150 odborných map, zpráv a publikací.

 

Foto: archiv Petra Mixy

OPVK_hor_zakladni_logolink_CB_cz   UJEP logo logo-IPRM_v09_090623-bez-pozadi.PNG   © 2012 UJEP