Tisá

7. prosince

 

 
Aktuality

07.12.2023

Asketové z pouští: Jak se žije rostlinám v extrémních podmínkách suchých míst naší planety

Dokonce i v pouštích a polopouštích, kde je limitujícím faktorem nedostatek vody, existuje téměř dokonale fungující rostlinný svět. Botanik, pedagog a cestovatel Ing. Libor Kunte, Ph.D., ředitel Střední školy zahradnické a zemědělské A. E. Komerse Děčín–Libverda, vás ve čtvrtek 7. prosince v kavárně a restauraci Refugio v Tisé provede suchými oblastmi Afriky, Střední Ameriky, Jižní Ameriky i USA.


14.11.2023

Jak zkoumat paranormální jevy

Dá se prokázat telepatie? Jasnovidectví? Posílání energie na dálku? A jak takové prokazování funguje a probíhá? O své zkušenosti s paranormálními experimenty bude mluvit spisovatel a publicista Leoš Kyša, zakladatel Paranormální výzvy Českého klubu skeptiků Sisyfos. Máte nadpřirozené schopnosti? Přijďte v úterý 14. listopadu do teplického planetária a nechte se otestovat!Café Nobel na Facebooku

facebook-icon

 

Café Nobel na YouTube 


 

 UJEP logo

OPVK_ver_zakladni_logolink_CB_cz

logo-IPRM_v09_090623-bez-pozadi.PNG

Mgr. Šárka Mazánková

Botanička, dendroložka


Rodačka z Trutnova, žije v Hejnicích v Jizerských horách. Od dětství se zajímala o přírodu, hlavně o rostliny; proto si zvolila studium na Fakultě životního prostředí UJEP v Ústí nad Labem a Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy v Praze.

Od roku 1996 pracuje v ochraně přírody a posledních 17 let na Agentuře ochrany přírody a krajiny ČR v Liberci. Profesně se zabývá hodnocením projektů zaměřených na ochranu přírody, dále ochranou jizerských rašelinišť a botanickými průzkumy. V rámci své odborné činnosti se věnuje také problematice starých stromů. Publikuje populárně naučné články, přednáší pro veřejnost, ve volném čase se zajímá o léčivé rostliny nebo fotografuje přírodu a krajinu.

 

Foto: archiv Š. Mazánkové

OPVK_hor_zakladni_logolink_CB_cz   UJEP logo logo-IPRM_v09_090623-bez-pozadi.PNG   © 2012 UJEP