Ústí nad Labem

6. června

 

 
Aktuality

06.06.2024

BEZ KOFEINU: Jak se letadla stala králi nebes. Hrdinové a stroje, které změnily náš svět

Připojte se k nám na fascinující cestu časem, během níž prozkoumáme vývoj letectví od jeho počátků až po nadějné vyhlídky do budoucna. Přednáška pilota a odborníka na leteckou techniku Jakuba Charezińského, určená především dětem a mládeži, se koná ve čtvrtek 6. června v Muzeu města Ústí nad Labem. Začne u skromných experimentů bratří Wrightů na počátku 20. století, kteří poprvé zdolali gravitaci na obyčejném motorovém kluzáku.


23.05.2024

Léky a léčiva aneb Co jednou příroda prozradí našim vnoučatům?

Léky a léčivé přípravky se používaly, používají a budou používat. Každá doba ale přináší rozdílnou spotřebu léčiv a také jejich množství. Bohužel technologie v odstraňování těchto látek je stále „v plenkách“ a tak se tyto látky stávají součástí našeho života, aniž bychom o to stáli. V děčínské kavárně Coffee&Books o tom bude ve čtvrtek 23. května povídat chemička Ing. Sylvie Kříženecká, Ph.D. z Fakulty životního prostředí Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem.Café Nobel na Facebooku

facebook-icon

 

Café Nobel na YouTube 


 

 UJEP logo

OPVK_ver_zakladni_logolink_CB_cz

logo-IPRM_v09_090623-bez-pozadi.PNG

Mgr. Šárka Mazánková

Botanička, dendroložka


Rodačka z Trutnova, žije v Hejnicích v Jizerských horách. Od dětství se zajímala o přírodu, hlavně o rostliny; proto si zvolila studium na Fakultě životního prostředí UJEP v Ústí nad Labem a Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy v Praze.

Od roku 1996 pracuje v ochraně přírody a posledních 17 let na Agentuře ochrany přírody a krajiny ČR v Liberci. Profesně se zabývá hodnocením projektů zaměřených na ochranu přírody, dále ochranou jizerských rašelinišť a botanickými průzkumy. V rámci své odborné činnosti se věnuje také problematice starých stromů. Publikuje populárně naučné články, přednáší pro veřejnost, ve volném čase se zajímá o léčivé rostliny nebo fotografuje přírodu a krajinu.

 

Foto: archiv Š. Mazánkové

OPVK_hor_zakladni_logolink_CB_cz   UJEP logo logo-IPRM_v09_090623-bez-pozadi.PNG   © 2012 UJEP