Tisá

5. října

 

 
Aktuality

05.10.2023

Spolupráce velmocí? Vliv války na Ukrajině na kosmonautiku

Barbarský útok ruských vojsk na Ukrajinu 24. února 2022 změnil v okamžiku nejen miliony lidských životů na naší planetě, ale projevil se velice rychle i ve vesmíru. Bude pokračovat spolupráce velmocí na Mezinárodní vesmírné stanici a nedojde k jejímu zániku? Jak dopadnou další dlouhé roky chystané mezinárodní projekty? Na tyto a řadu dalších otázek odpoví ve čtvrtek 5. října v restauraci a kavárně Refugio v Tisé na Ústecku Milan Halousek z České astronomické společnosti a vzdělávacího spolku KOSMOS-NEWS.


26.09.2023

Ptáci Českého Švýcarska

Labské pískovce, resp. České Švýcarsko, je velice známá oblast – zvlášť co se týče jejího turistického využití. Málokdo však ví, jaká území v sobě zahrnuje a jaké druhy ptáků (a nejen těch) v ní žijí. Je to území, které prodělalo a dodnes prodělává výrazné změny, jeho tvář se mění takřka před očima. Tento zajímavý svět navštívíme v úterý 26. září v děčínské kavárně Coffee & Books společně se zoologem a ornitologem Ing. Pavlem Bendou, Ph.D.Café Nobel na Facebooku

facebook-icon

 

Café Nobel na YouTube 


 

 UJEP logo

OPVK_ver_zakladni_logolink_CB_cz

logo-IPRM_v09_090623-bez-pozadi.PNG

Ing. Jaroslav Nýdrle

a Ing. Dominik Brétt

Geoinformatici

Ing. Jaroslav Nýdrle

Fotbalista, badmintonista, lyžař, pilot dronu - GIS technik a vědec začátečník (FŽP UJEP, FsV ČVUT).

Vystudoval Sportovní gymnázium Jilemnice (2004–2008). Následovalo bakalářské studium oboru Aplikované geografie pod Ještědem v Liberci na místní Technické univerzitě (2008–2011). Pokračoval v praxi geoinformatiky: Specialista GIS na Institutu plánování a rozvoje hl. města Prahy, lektor GIS na TU v Liberci, specialista GIS na Magistrátu města Liberec, Technik GIS na UJEP. V roce 2018 se rozhodl dokončit si navazující VŠ vzdělání na Univerzitě Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem a vystudoval obor Revitalizace krajiny (2018–2020). V roce 2020 navázal doktorským studiem na Českém vysokém učení technickém, kde se učí oboru Geomatika.

Ing. Dominik Brétt

Nadšený powerlifter, droní pilot, vědec začátečník – GIS technik.

Vystudoval obor Ochrana životního prostředí na Fakultě životního prostředí UJEP v letech 2015–2018. Na studium navázal magisterským oborem Revitalizace krajiny na téže fakultě v letech 2018–2020. Ihned po úspěšném absolvování nastoupil na doktorské studium na Fakultu stavební ČVUTGeomatika (od roku 2020 dosud).
Od roku 2019 působí zároveň jako technický pracovník na Fakultě životního prostředí UJEP na katedře geoinformatiky.

 

Foto: Jaroslav Nýdrle

OPVK_hor_zakladni_logolink_CB_cz   UJEP logo logo-IPRM_v09_090623-bez-pozadi.PNG   © 2012 UJEP