Ústí nad Labem

2. května

 

 
Aktuality

02.05.2024

Tradiční hudba a tradiční nástroje Kanárských ostrovů

Ve čtvrtek 2. května se v ústeckém muzeu můžete setkat s českou hudebnicí a uměleckou ředitelkou Monikou Srncovou, pro níž jsou už 20 let druhým domovem Kanárské ostrovy. Jak vám prozradí, význam tohoto souostroví v historicko-kulturním vývoji Španělska a Latinské Ameriky vůbec není zanedbatelný. Prozkoumáme ho spolu zblízka.


25.04.2024

Afrika: Slon nad zlato

„Chráním divočinu v Africe“ může znít jako klišé. Výzkumník a fotograf Mgr. Tomáš Jůnek, PhD Fakulty životního prostředí České zemědělské univerzity v Praze vás ve čtvrtek 25. dubna v Refugiu v Tisé vezme do neprozkoumaného konžského pralesa i do největších národních parků v zemích, kam běžného Evropana jet ani nenapadne.Café Nobel na Facebooku

facebook-icon

 

Café Nobel na YouTube 


 

 UJEP logo

OPVK_ver_zakladni_logolink_CB_cz

logo-IPRM_v09_090623-bez-pozadi.PNG

PhDr. Ing. Zdeněk Lyčka

Filolog, publicista, překladatel a cestovatel, bývalý velvyslanec v Dánsku, pořadatel Arktického festivalu


Narozen 1958. Vystudoval systémové inženýrství na Vysoké škole báňské v Ostravě a moderní filologii (dánština-angličtina) na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. V roce 1990 nastoupil na Ministerstvo zahraničních věcí, kde působí dodnes.

Byl mj. generálním ředitelem Českých center, ředitelem Českého centra ve Stockholmu a velvyslancem České republiky v Dánsku. Překládá severskou a angloamerickou literaturu, publikuje články a píše knihy. Od roku 2018 pořádá každoroční Arktický festival, propojující českou a arktickou kulturu a vědu. V zimě jezdí na běžkách (přešel mj. grónský ledovec a po stopách československých legionářů také zamrzlý Bajkal), v létě splouvá na mořském kajaku velké evropské řeky – dosud splul Labe, Dunaj, Odru, Rhônu, Rýn a Vislu.

Kontakt:

+420 776 750 488

zdenek_lycka@mzv.cz

www.arktickyfestival.cz

 

 

Foto: Přírodovědecká fakulta JU České Budějovice

 

 

OPVK_hor_zakladni_logolink_CB_cz   UJEP logo logo-IPRM_v09_090623-bez-pozadi.PNG   © 2012 UJEP