Ústí nad Labem

2. května

 

 
Aktuality

02.05.2024

Tradiční hudba a tradiční nástroje Kanárských ostrovů

Ve čtvrtek 2. května se v ústeckém muzeu můžete setkat s českou hudebnicí a uměleckou ředitelkou Monikou Srncovou, pro níž jsou už 20 let druhým domovem Kanárské ostrovy. Jak vám prozradí, význam tohoto souostroví v historicko-kulturním vývoji Španělska a Latinské Ameriky vůbec není zanedbatelný. Prozkoumáme ho spolu zblízka.


25.04.2024

Afrika: Slon nad zlato

„Chráním divočinu v Africe“ může znít jako klišé. Výzkumník a fotograf Mgr. Tomáš Jůnek, PhD Fakulty životního prostředí České zemědělské univerzity v Praze vás ve čtvrtek 25. dubna v Refugiu v Tisé vezme do neprozkoumaného konžského pralesa i do největších národních parků v zemích, kam běžného Evropana jet ani nenapadne.Café Nobel na Facebooku

facebook-icon

 

Café Nobel na YouTube 


 

 UJEP logo

OPVK_ver_zakladni_logolink_CB_cz

logo-IPRM_v09_090623-bez-pozadi.PNG

Jiří Kostínek

Outdoorový atlet, cestovatel a vedoucí kurzů ultralehké turistiky a seakayakuVystudoval Pedagogickou fakultu Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem, obor Tělesná výchova a geografie pro střední školy. Téměř deset let působil interně i externě na Katedře tělesné výchovy a sportu PF UJEP.

Profesně i v soukromí je všestranný outdoorový atlet, který vášnivě věří v dobrodružství poháněné lidskou silou. Chodec, běžec, bikepacker, mořský kajakář. Přes třicet let se pohybuje přírodou, zajímá ho řízení rizika, funkční vybavení a tréninkový proces pro dobrodružné aktivity. Rád navštěvuje monumentální krajiny, od Sahary po Himálaj, přes Skotské pobřeží po asijský deštný les. Spolupracuje s časopisem Svět outdooru.

Pedagogické vzdělání zhodnocuje předáváním zkušeností a znalostí na kurzech ultralehké turistiky a v seakayakové škole.

 

Foto: archiv J. Kostínka


OPVK_hor_zakladni_logolink_CB_cz   UJEP logo logo-IPRM_v09_090623-bez-pozadi.PNG   © 2012 UJEP