26.09.2023
21.09.2023
Čas automaticky přijímáme jako cosi, co plyne nezávisle na nás samotných. Je tomu skutečně tak? Kde se čas bere? Lze ovlivnit chod času? Jsou možné cesty do minulosti a budoucnosti? Kdy přestává mít čas smysl? Jaký je význam času při vzniku vesmíru a může být čas kvantovaný? Ve čtvrtek 21. září vás na teplické hvězdárně čeká nadčasové setkání s fyzikem a astrofyzikem prof. RNDr. Petrem Kulhánkem, CSc. z pražského ČVUT a Hvězdárny a planetária hl. m. Prahy – a společná cesta za poznáváním tajemství času.
Od roku 2001 působí na Katedře zoologie Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze. Její pedagogická činnost zahrnuje přednášky o bezobratlých, malakologii, naší i mořské fauně. Badatelsky se věnuje převážně dopadu lidské činnosti na společenství měkkýšů a také paleoekologií měkkýšů.
Lucie Juřičková je autorkou řady odborných článků a studií a také autorkou či spoluautorkou několika monografií, jako např. Měkkýší fauna velké Prahy a její vývoj pod vlivem urbanizace (1995) nebo Měkkýši Plzně (1998). V roce 2013 se spolu s Michalem Horsákem a Jaroslavem Pickou podílela na kolektivní monografii Měkkýši České a Slovenské republiky – Molluscs of the Czech and Slovak Republics, která vyšla ve Zlíně.
Podívejte se také na stránky Invertebrate Zoology Unit.
Foto: archiv Lucie Juřičkové
![]() ![]() ![]() |
© 2012 UJEP |