23. února

23.02.2017

O věcech neobyčejně obyčejných

O tom, že fyzikální jevy fungují stejně v našich domácnostech, jako v hlubinách vesmíru, bude ve čtvrtek 23. února v rámci Café Nobel na teplické hvězdárně povídat Prof. RNDr. Petr Kulhánek, CSc. z Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze. Čeká vás série krátkých zamyšlení nad jevy, které dennodenně potkáváme a ani netušíme, jak hluboce souvisí s astronomií.

14.02.2017

Jak se kope a fotí v Abúsíru

Jak vypadá obyčejný den na archeologickém výzkumu na české koncesi v egyptském Abúsíru? S jeho každodenním chodem vás seznámí egyptoložka Mgr. et Mgr. Veronika Dulíková, Ph.D. z Českého egyptologického ústavu FF UK v Praze a fotograf, pedagog a popularizátor vědy MgA. Ing. Martin Frouz Ph.D., který s našimi egyptology dlouhodobě spolupracuje. Na Café Nobel v ústeckém Fokus kafe se s nimi setkáte v úterý 14. února.

Café Nobel pro vás připravují Jana Bohuňková a Frederik Velinský.

Velinský2.JPGMgr. Frederik Velinský

Narodil se v roce 1966 v Liberci, je absolvent Pedagogické fakulty Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem, kde po studiích zakotvil natrvalo. Od roku 1994 působil jako redaktor Českého rozhlasu Sever, kde dodnes tvoří magazín Planetárium. V roce 2010 se setkal s kolegyní Bohuňkovou nad myšlenkou realizovat v Ústí nad Labem Science Café, které až do června 2012 díky Přírodovědecké fakultě UJEP organizovali. Od července 2012 pořádá Café Nobel.

Komínová4.JPGBc. Jana Bohuňková

Narodila se v roce 1978 v Ústí nad Labem, kde také žije. Je absolventkou Mediálních a komunikačních studií na Pedagogické fakultě Univerzity Hradec Králové. Od roku 2000 působila jako PR manažerka v o.s. Survival, v Dobrovolnickém centru v Ústí nad Labem a na Přírodovědecké fakultě UJEP, pro níž organizovala s kolegou Velinským Science Café. Od července 2012 pořádá Café Nobel.

Organizátoři Café Nobel

Komínová4.JPG