Ústí nad Labem

14. května(?)

Na Café Nobel si pravděpodobně nezajdete ani v dubnu

AKTUALIZOVÁNO 27. 3.
Aktuální informace o vývoji situace kolem našeho přednáškového cyklu budeme pravidelně zveřejňovat v tomto článku a také na našem facebookovém účtu.

19.03.2020

Lanýže: nejen delikatesa ale také součást české přírody

PŘEDNÁŠKA BYLA ZRUŠENA, USKUTEČNÍ SE V NÁHRADNÍM TERMÍNU, KTERÝ VČAS OZNÁMÍME
Na území České republiky se vyskytuje několik druhů lanýžů a v minulosti se zde konaly také pokusy o jejich pěstování. Lanýže jsou potenciálně zajímavou zemědělskou komoditou, což platí zejména o lanýži letním. Návštěvníkům teplické hvězdárny bude ve čtvrtek 19. března o stále ještě trochu tajemných lanýžích vyprávět mikrobiolog doc. RNDr. Milan Gryndler, CSc. z Přírodovědecké fakulty Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem.

Café Nobel pro vás připravuje Mgr. Frederik Velinský

Velinský2.JPG

Narodil se v roce 1966 v Liberci.

Je absolventem Pedagogické fakulty Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem. Mezi lety 1994 - 2012 působil jako redaktor Českého rozhlasu Ústí nad Labem (dnes Český rozhlas Sever), se kterým dodnes externě spolupracuje, od roku 1995 do současnosti především jako redaktor populárně vědeckého magazínu Planetárium.

V roce 2010 se setkal s kolegyní Janou Bohuňkovou nad myšlenkou realizovat v Ústí nad Labem cyklus vědeckých kaváren Science Café, které spolu až do června 2012 organizovali pod patronací Přírodovědecké fakulty UJEP. Od července 2012 je pracovníkem Univerzity J. E. Purkyně, kde má na starosti organizaci přednášek cyklu Café Nobel.

Mezi lety 2012 - 2014 připravovala Café Nobel také Bc. Jana Bohuňková

Komínová4.JPG

Narodila se v roce 1978 v Ústí nad Labem.

Je absolventkou Mediálních a komunikačních studií na Pedagogické fakultě Univerzity Hradec Králové. Od roku 2000 působila jako PR manažerka v o.s. Survival, v Dobrovolnickém centru v Ústí nad Labem a na Přírodovědecké fakultě UJEP, pro níž od roku 2010 s kolegou Frederikem Velinským organizovala Science Café. Od července 2012 do července roku 2014 pořádala Café Nobel.

Dnes žije v Děčíně a působí především v oblasti PR, komunikace a marketingu.