2. května

Tradiční hudba a tradiční nástroje Kanárských ostrovů

Ve čtvrtek 2. května se v ústeckém muzeu můžete setkat s českou hudebnicí a uměleckou ředitelkou Monikou Srncovou, pro níž jsou už 20 let druhým domovem Kanárské ostrovy. Jak vám prozradí, význam tohoto souostroví v historicko-kulturním vývoji Španělska a Latinské Ameriky vůbec není zanedbatelný. Prozkoumáme ho spolu zblízka.

Café Nobel pro vás připravuje Mgr. Frederik Velinský

Velinský2.JPG

Narodil se v roce 1966 v Liberci.

Je absolventem Pedagogické fakulty Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem. Mezi lety 1994 - 2012 působil jako redaktor Českého rozhlasu Ústí nad Labem (dnes Český rozhlas Sever), se kterým dodnes externě spolupracuje, od roku 1995 do současnosti především jako redaktor populárně vědeckého magazínu Planetárium.

V roce 2010 se setkal s kolegyní Janou Bohuňkovou nad myšlenkou realizovat v Ústí nad Labem cyklus vědeckých kaváren Science Café, které spolu až do června 2012 organizovali pod patronací Přírodovědecké fakulty UJEP. Od července 2012 je pracovníkem Univerzity J. E. Purkyně, kde má na starosti organizaci přednášek cyklu Café Nobel.

Mezi lety 2012 - 2014 připravovala Café Nobel také Bc. Jana Bohuňková

Komínová4.JPG

Narodila se v roce 1978 v Ústí nad Labem.

Je absolventkou Mediálních a komunikačních studií na Pedagogické fakultě Univerzity Hradec Králové. Od roku 2000 působila jako PR manažerka v o.s. Survival, v Dobrovolnickém centru v Ústí nad Labem a na Přírodovědecké fakultě UJEP, pro níž od roku 2010 s kolegou Frederikem Velinským organizovala Science Café. Od července 2012 do července roku 2014 pořádala Café Nobel.

Dnes žije v Děčíně a působí především v oblasti PR, komunikace a marketingu.