Ústí nad Labem

2. května

 

 
Aktuality

02.05.2024

Tradiční hudba a tradiční nástroje Kanárských ostrovů

Ve čtvrtek 2. května se v ústeckém muzeu můžete setkat s českou hudebnicí a uměleckou ředitelkou Monikou Srncovou, pro níž jsou už 20 let druhým domovem Kanárské ostrovy. Jak vám prozradí, význam tohoto souostroví v historicko-kulturním vývoji Španělska a Latinské Ameriky vůbec není zanedbatelný. Prozkoumáme ho spolu zblízka.


25.04.2024

Afrika: Slon nad zlato

„Chráním divočinu v Africe“ může znít jako klišé. Výzkumník a fotograf Mgr. Tomáš Jůnek, PhD Fakulty životního prostředí České zemědělské univerzity v Praze vás ve čtvrtek 25. dubna v Refugiu v Tisé vezme do neprozkoumaného konžského pralesa i do největších národních parků v zemích, kam běžného Evropana jet ani nenapadne.Café Nobel na Facebooku

facebook-icon

 

Café Nobel na YouTube 


 

 UJEP logo

OPVK_ver_zakladni_logolink_CB_cz

logo-IPRM_v09_090623-bez-pozadi.PNG

Doc. RNDr. Eva Jozífková, Ph.D. et Ph.D.

Etoložka


Zabývá se chováním lidí a zvířat. Ve výzkumu se zaměřuje na sociální hierarchii a sexuální chování člověka a na domestikovaná zvířata. Přednáší na Přírodovědecké fakultě Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem a publikuje odborné články.

Vystudovala zoologii na Biologické fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích, antropologii na Přírodovědecké fakultě a lékařskou psychologii a psychopatologii na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Docenturu získala v oboru antropologie na Masarykově univerzitě v Brně.

 

 

Foto: archiv E. Jozífkové


OPVK_hor_zakladni_logolink_CB_cz   UJEP logo logo-IPRM_v09_090623-bez-pozadi.PNG   © 2012 UJEP