Teplice

21. března

 

 
Aktuality

21.03.2024

Lesk a bída moderní vědy

Biochemik prof. RNDr. Jan Konvalinka, CSc. z Ústavu organické chemie a biochemie Akademie věd České republiky se vám ve čtvrtek 21. března na hvězdárně v Teplicích pokusí na několika příbězích z poslední doby představit vítěznou vědu, která získává Nobelovy ceny a miliardové zisky – a vedle ní vědu neviditelnou, jejíž aktéry nikdo nezná, umírají v domovech důchodců a v Nobelově výboru o nich nikdy neuslyší; přesto dělají stejně významnou práci.
NUTNÁ REZERVACE NA ADRESE hap@hapteplice.cz !!!


14.03.2024

BEZ KOFEINU: Jak invazní druhy rostlin a živočichů škodí přírodě

Víte, proč se ve dne nesmíme dotýkat bolševníku velkolepého? Víte, co hubí české druhy raků? Víte, proč v některých městech bojují s pouličními gangy papoušků? Za vše mohou takzvané biologické invaze. V rámci „dětské“ varianty Café Nobel Bez kofeinu o nich budou ve čtvrtek 14. března v ústeckém muzeu povídat pedagožka Mgr. Barbora Patoková ze Základní školy sv. Voršily v Praze a zoolog doc. Ing. Jiří Patoka, Ph.D., DiS. pražské Zemědělské univerzity.

Doporučená rezervace na mailu muzeumusti@muzeumusti.cz.



Café Nobel na Facebooku

facebook-icon

 

Café Nobel na YouTube 


 

 UJEP logo

OPVK_ver_zakladni_logolink_CB_cz

logo-IPRM_v09_090623-bez-pozadi.PNG

Partneři

 

166538_445759335434743_1637522772_nFokus Kafe v Ústí nad Labem

 Fokus kafe je kavárna, ve které pracují lidé se zdravotním postižením - převážně s duševním onemocněním. Jedná se o druh chráněného zaměstnávání, kdy v kavárně obsluhu pro širokou veřejnost zajišťují handicapovaní spoluobčané pod vedením pracovních asistentů. Důraz je kladen na trénink a rozvoj pracovních dovedností, na nácvik zvládání pracovní a sociální zátěže. V současnosti v kavárně pracuje šest zaměstnanců se zdravotním handicapem na různé úvazky. Kavárna byla slavnostně otevřena 15. května 2007 jako Bárka kafe a v březnu 2012 se přejmenovala na Fokus kafe Ústí nad Labem.

 

 

  

 Severočeská hvězdárna a planetárium v Teplicíchlogo hap.JPG

 Severočeská hvězdárna a planetárium v Teplicích je příspěvková organizace řízená odborem kultury a památkové péče Krajského úřadu Ústeckého kraje v Ústí nad Labem. Zřizovatelem je Ústecký kraj. Hlavním úkolem organizace je tedy popularizovat poznatky z astronomie a příbuzných vědních oborů mezi nejširší veřejnost. Velmi důležitou složkou naší činnosti je spolupráce se školami a předávání astronomických poznatků dětem a mládeži. Z toho vyplývá, že teplická hvězdárna nepatří mezi špičková vědecká zařízení, pověřená astronomickým výzkumem. Není k tomu vybavena přístrojově ani personálně. Umožňuje však, především laické veřejnosti, přímé pozorování vesmírných těles a objektů.

 

academiaNakladatelství Academia

Jedno z nejvýznamnějších nakladatelství České republiky, které se zaměřuje na publikace ze všech vědních oborů. Vydává původní vědecké monografie a práce českých vědců, díla klasiků vědy, překlady zahraničních autorů, populárně naučnou literaturu, literaturu faktu, encyklopedie, slovníky, jazykové učebnice, příručky a vysokoškolské učebnice, ale také kvalitní českou i překladovou beletrii. V nakladatelství dále vychází populárně naučný časopis Živa.

 

 

 

 

IPn Podpora technických a přírodovědných oborů - regionální koordinátor pro Ústecký kraj (projekt ukončen) 

 

 

Mediální partneři

 

planetariumMagazín Planetárium

Rozhlasový týdeník o věcech mezi nebem a zemí pro přátele fantazie i opravdové vědy. Každý týden nabízí rozhovory s veličinami akademické vědy, jejími popularizátory a dalšími badateli a navíc i řadu pravidelných rubrik. Pořad se vysílá od září roku 1991 a v současnosti jej připravuje a uvádí Frederik Velinský, spolumoderuje Veronika Kindlová.

 

 

 

 

vesmirČasopis Vesmír

Přírodovědecký měsíčník s dlouhou tradicí, který vychází od roku 1871. Od roku 1994 ho vydává nakladatelství Vesmír. Časopis se věnuje popularizaci výsledků aktuálního výzkumu a informuje o dění ve světě vědy.  

OPVK_hor_zakladni_logolink_CB_cz   UJEP logo logo-IPRM_v09_090623-bez-pozadi.PNG   © 2012 UJEP