Ústí nad Labem

14. března

 

 
Aktuality

14.03.2024

BEZ KOFEINU: Jak invazní druhy rostlin a živočichů škodí přírodě

Víte, proč se ve dne nesmíme dotýkat bolševníku velkolepého? Víte, co hubí české druhy raků? Víte, proč v některých městech bojují s pouličními gangy papoušků? Za vše mohou takzvané biologické invaze. V rámci „dětské“ varianty Café Nobel Bez kofeinu o nich budou ve čtvrtek 14. března v ústeckém muzeu povídat pedagožka Mgr. Barbora Patoková ze Základní školy sv. Voršily v Praze a zoolog doc. Ing. Jiří Patoka, Ph.D., DiS. pražské Zemědělské univerzity.

Doporučená rezervace na mailu muzeumusti@muzeumusti.cz.


22.02.2024

Pozitivní spirála hmotnosti aneb Do základního tábora pod Everestem s pětikilovým batůžkem

Poučení o novém trendu ultralehké turistiky, jak cestovat (téměř) kamkoli na světě s minimalistickým vybavením, si pro vás na čtvrtek 22. února připravil Jiří Kostínek, outdoorový atlet, cestovatel a vedoucí kurzů ultralehké turistiky a seakayaku. Přednáška s praktickou ukázkou a nečekaným přesahem do psychohygieny, dějin tělesné výchovy, vytrvalostního tréninku, environmentalistiky a řízení rizika se koná v kavárně a restauraci Refugio v Tisé.Café Nobel na Facebooku

facebook-icon

 

Café Nobel na YouTube 


 

 UJEP logo

OPVK_ver_zakladni_logolink_CB_cz

logo-IPRM_v09_090623-bez-pozadi.PNG

doc. PhDr. Kateřina Jančaříková, Ph.D.

Ekoložka, pedagožka, didaktička přírodních věd a kynoložka

Vystudovala odbornou biologii a ekologii na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy v Praze a následně získala doktorské tituly z pedagogiky a didaktiky biologie na Pedagogické fakultě UK, kde také prošla habilitačním řízením a získala titul docent v oboru Pedagogika.

Intenzivně se věnuje environmentálnímu vzdělávání, didaktice přírodních věd a moderním pedagogickým metodám. Vydala řadu odborných publikací. Řešila řadu národních i mezinárodních projektů. Pracuje jako vedoucí Centra podpory přírodovědného vzdělávání a docent katedry biologie na Přírodovědecké fakultě Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem.

Záchranářské kynologii se věnuje ve volném čase. Se svými psy složila více než 50 zkoušek, včetně vrcholových, vyhrála několik závodů, byla na mistrovství světa i republiky. Dva roky byla členem jednotky pro mezinárodní záchranné operace, zúčastnila se tréninkové mise USAR v Estonsku a přibližně 40 pátrání po pohřešovaných osobách.

 

Foto © UJEP Ústí nad Labem


OPVK_hor_zakladni_logolink_CB_cz   UJEP logo logo-IPRM_v09_090623-bez-pozadi.PNG   © 2012 UJEP