Děčín

26. května

 

 
Aktuality

26.05.2022

Geologie Českosaského Švýcarska

K 20. výročí založení Národního parku České Švýcarsko vyšla nedávno krásná kniha, jejímiž hlavními autorkami jsou geoložka RNDr. Zuzana Vařilová, Ph.D.Muzea města Ústí nad Labem a Mgr. Natálie Belisová ze Správy NP České Švýcarsko. Do děčínské kulturní kavárny Coffee & Books přijdou ve čtvrtek 26. května povídat nejen o své knížce, ale hlavně o geologických zajímavostech a vybraných tématech souvisejících s využíváním zdejší pískovcové krajiny, zejména pak s těžbou nerostných surovin.


19.05.2022

Tornádo na jižní Moravě rok poté

Co loni v červnu zapříčinilo vznik tornáda na Moravě? Jak rozsáhlé byly škody tornádem způsobené a jak probíhal terénní průzkum po události? O tom bude ve čtvrtek 19. května na teplické hvězdárně povídat meteorolog, prognostik Mgr. Radek Tomšů z regionálního předpovědního pracoviště Českého hydrometeorologickém ústavu v Ústí nad Labem.Café Nobel na Facebooku

facebook-icon

 

Café Nobel na YouTube 


 

 UJEP logo

OPVK_ver_zakladni_logolink_CB_cz

logo-IPRM_v09_090623-bez-pozadi.PNG

Petr Voříšek, Dr.

Zoolog a ornitolog

Vystudoval zoologii na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Pracuje v České společnosti ornitologické a jako vědecký pracovník na Katedře zoologie a ornitologické laboratoři Univerzity Palackého Olomouc.

Zabývá se hlavně monitoringem ptáků. Podílí se na řízení evropských projektů sčítání a mapování ptáků Pan-European Common Bird Monitoring Scheme a European Breeding Bird Atlas. V poslední době je zapojen také do lokálních sledování ptáků a zabývá se i historií ornitologie. Je autorem vědeckých publikací hodnotících změny početnosti a rozšíření ptačích druhů i metodických publikací. Je držitelem ceny Marsh Award for International Ornithology.

 

Foto © Petr Jan Juračka

OPVK_hor_zakladni_logolink_CB_cz   UJEP logo logo-IPRM_v09_090623-bez-pozadi.PNG   © 2012 UJEP