Teplice

21. března

 

 
Aktuality

26.03.2024

Navigace a mapy z druhého konce světa

Jak se neztratit na vlnách oceánů? Jinak na to šli evropští námořníci a jinak plavci mořeplaveckých kultur Pacifiku. Víc vám o tom prozradí kulturní geograf, kartograf a kulturní antropolog doc. PhDr. RNDr. Jan D. Bláha, Ph.D. z katedry geografie Přírodovědecké fakulty Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem. V úterý 26. března v děčínské kavárně Coffee & Books. 


21.03.2024

Lesk a bída moderní vědy

Biochemik prof. RNDr. Jan Konvalinka, CSc. z Ústavu organické chemie a biochemie Akademie věd České republiky se vám ve čtvrtek 21. března na hvězdárně v Teplicích pokusí na několika příbězích z poslední doby představit vítěznou vědu, která získává Nobelovy ceny a miliardové zisky – a vedle ní vědu neviditelnou, jejíž aktéry nikdo nezná, umírají v domovech důchodců a v Nobelově výboru o nich nikdy neuslyší; přesto dělají stejně významnou práci.
NUTNÁ REZERVACE NA ADRESE hap@hapteplice.cz !!!



Café Nobel na Facebooku

facebook-icon

 

Café Nobel na YouTube 


 

 UJEP logo

OPVK_ver_zakladni_logolink_CB_cz

logo-IPRM_v09_090623-bez-pozadi.PNG

Mgr. Martina Francová

Meteoroložka

 

 

 

 

 

 

Vystudovala meteorologii na Matematicko-fyzikální fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Od roku 2002 pracuje na družicovém oddělení Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) v Praze-Libuši.

I když v její pracovní náplni převažují otázky spojené s meteorologickými družicemi, na své zaujetí pro bouře a tornáda nezapomíná. Za ČHMÚ koordinuje náplň stránek o tornádech a příbuzných jevech na internetu; na tomto projektu ČHMÚ spolupracuje s Amatérskou meteorologickou společností, o.s. Už řadu let také organizuje bouřkové semináře, což jsou setkání profesionálů a amatérů, ale především nadšenců do bouří a s nimi spojených doprovodných jevů.

 

Foto: archiv Martiny Francové

OPVK_hor_zakladni_logolink_CB_cz   UJEP logo logo-IPRM_v09_090623-bez-pozadi.PNG   © 2012 UJEP