27.03.2025
Povrch Země je neustále přetvářen; výraznou měrou se na tom podílí sopečná činnost. Přestože se jednotlivé sopky od sebe významně liší, můžeme v jejich chování najít určité vzory, které odráží procesy spjaté s deskovou tektonikou. V rámci děčínské přednášky planetárního geologa Mgr. Petra Brože, Ph.D. z Geofyzikálního ústavu Akademie věd České republiky se ve čtvrtek 27. března v kavárně Coffee & Books seznámíme s jednotlivými sopečnými druhy, vysvětlíme si, proč soptí rozdílně a jaké mají jednotlivé druhy sopečného běsnění dopady na krajinu i člověka. Dozvíte se tak, proč pro nás některé sopky nepředstavují výraznější nebezpečí, zatímco jiných bychom se měli oprávněně obávat.
20.03.2025
Konec všeho… Jaké jsou možné scénáře zániku vesmíru?
Spolupracuje na projektech kosmického výzkumu s NASA i Institutem biomedicínských problémů ruské akademie věd. Zakladatelka několika odborných expertních a výzkumných pracovišť a zajímavých projektů podpory fungování lidských zdrojů v resortu obrany České republiky.
V letech 1999–2015 byla ve služebním poměru vojáka z povolání. Působila v Centru sociálních studií náčelníka Generálního štábu Armády České republiky (NGŠ AČR) gen. Jiřího Šedivého jako terénní psycholog, výzkumný a vývojový pracovník, lektor, později náčelník Centra a současně vojskový psycholog GŠ AČR metodicky řídící psychologickou službu AČR.
V současnosti působí jako výzkumná pracovnice v poradenské společnosti QED Group a na Fakultě sociálně ekonomické Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem, také jako výzkumný pracovník. V praxi se věnuje expertní a konzultační činnosti v oblasti řízení a vedení lidí, sociálnímu výzkumu ve formě ad hoc analýz či dlouhodobých komparačních studií, Sociálnímu akčnímu výzkumu a sociodiagnostice metodou Sociomapování, leadershipu, koučování týmů a jednotlivců.
Foto: Kateřina Bernardová a český výzkumný tým „KOSMOW“, kredit „KOSMOW“
![]() |
© 2012 UJEP |