Tisá

5. října

 

 
Aktuality

05.10.2023

Spolupráce velmocí? Vliv války na Ukrajině na kosmonautiku

Barbarský útok ruských vojsk na Ukrajinu 24. února 2022 změnil v okamžiku nejen miliony lidských životů na naší planetě, ale projevil se velice rychle i ve vesmíru. Bude pokračovat spolupráce velmocí na Mezinárodní vesmírné stanici a nedojde k jejímu zániku? Jak dopadnou další dlouhé roky chystané mezinárodní projekty? Na tyto a řadu dalších otázek odpoví ve čtvrtek 5. října v restauraci a kavárně Refugio v Tisé na Ústecku Milan Halousek z České astronomické společnosti a vzdělávacího spolku KOSMOS-NEWS.


26.09.2023

Ptáci Českého Švýcarska

Labské pískovce, resp. České Švýcarsko, je velice známá oblast – zvlášť co se týče jejího turistického využití. Málokdo však ví, jaká území v sobě zahrnuje a jaké druhy ptáků (a nejen těch) v ní žijí. Je to území, které prodělalo a dodnes prodělává výrazné změny, jeho tvář se mění takřka před očima. Tento zajímavý svět navštívíme v úterý 26. září v děčínské kavárně Coffee & Books společně se zoologem a ornitologem Ing. Pavlem Bendou, Ph.D.



Café Nobel na Facebooku

facebook-icon

 

Café Nobel na YouTube 


 

 UJEP logo

OPVK_ver_zakladni_logolink_CB_cz

logo-IPRM_v09_090623-bez-pozadi.PNG

Kateřina Bernardová

Psycholožka, výzkumná pracovnice


Spolupracuje na projektech kosmického výzkumu s NASA i Institutem biomedicínských problémů ruské akademie věd. Zakladatelka několika odborných expertních a výzkumných pracovišť a zajímavých projektů podpory fungování lidských zdrojů v resortu obrany České republiky.

V letech 1999–2015 byla ve služebním poměru vojáka z povolání. Působila v Centru sociálních studií náčelníka Generálního štábu Armády České republiky (NGŠ AČR) gen. Jiřího Šedivého jako terénní psycholog, výzkumný a vývojový pracovník, lektor, později náčelník Centra a současně vojskový psycholog GŠ AČR metodicky řídící psychologickou službu AČR.

V současnosti působí jako výzkumná pracovnice v poradenské společnosti QED Group a na Fakultě sociálně ekonomické Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem, také jako výzkumný pracovník. V praxi se věnuje expertní a konzultační činnosti v oblasti řízení a vedení lidí, sociálnímu výzkumu ve formě ad hoc analýz či dlouhodobých komparačních studií, Sociálnímu akčnímu výzkumu a sociodiagnostice metodou Sociomapování, leadershipu, koučování týmů a jednotlivců.

 

 

Foto: Kateřina Bernardová a český výzkumný tým „KOSMOW“, kredit „KOSMOW“

 

 

 


OPVK_hor_zakladni_logolink_CB_cz   UJEP logo logo-IPRM_v09_090623-bez-pozadi.PNG   © 2012 UJEP