Ústí nad Labem

11. července

 

 
Aktuality

13.06.2024

Binární asteroid Didymos a mise DART: Co se přesně stalo a jak se na tom podíleli ondřejovští astronomové

Binární asteroidální systém Didymos–Dimorphos byl cílem kosmické mise NASA s názvem „Double Asteroid Redirection Test“ (DART). 26. září 2022 tato sonda narazila do menšího z obou těles, Dimorphosu, a změnila jeho dráhu kolem hlavního tělesa, Didymosu. Šlo o první úspěšný test technologie odchýlení nebezpečného asteroidu z kolizního kurzu se Zemí metodou kinetického impaktoru. Ve čtvrtek 13. června bude astronom Mgr. Petr Pravec, Dr.Astronomického ústavu AV ČR na hvězdárně v Teplicích prezentovat nejen průběh a výsledky této mise, ale také konkrétní příspěvky ondřejovských astronomů.


06.06.2024

BEZ KOFEINU: Jak se letadla stala králi nebes. Hrdinové a stroje, které změnily náš svět

Připojte se k nám na fascinující cestu časem, během níž prozkoumáme vývoj letectví od jeho počátků až po nadějné vyhlídky do budoucna. Přednáška pilota a odborníka na leteckou techniku Jakuba Charezińského, určená především dětem a mládeži, se koná ve čtvrtek 6. června v Muzeu města Ústí nad Labem. Začne u skromných experimentů bratří Wrightů na počátku 20. století, kteří poprvé zdolali gravitaci na obyčejném motorovém kluzáku.Café Nobel na Facebooku

facebook-icon

 

Café Nobel na YouTube 


 

 UJEP logo

OPVK_ver_zakladni_logolink_CB_cz

logo-IPRM_v09_090623-bez-pozadi.PNG

Kateřina Bernardová

Psycholožka, výzkumná pracovnice


Spolupracuje na projektech kosmického výzkumu s NASA i Institutem biomedicínských problémů ruské akademie věd. Zakladatelka několika odborných expertních a výzkumných pracovišť a zajímavých projektů podpory fungování lidských zdrojů v resortu obrany České republiky.

V letech 1999–2015 byla ve služebním poměru vojáka z povolání. Působila v Centru sociálních studií náčelníka Generálního štábu Armády České republiky (NGŠ AČR) gen. Jiřího Šedivého jako terénní psycholog, výzkumný a vývojový pracovník, lektor, později náčelník Centra a současně vojskový psycholog GŠ AČR metodicky řídící psychologickou službu AČR.

V současnosti působí jako výzkumná pracovnice v poradenské společnosti QED Group a na Fakultě sociálně ekonomické Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem, také jako výzkumný pracovník. V praxi se věnuje expertní a konzultační činnosti v oblasti řízení a vedení lidí, sociálnímu výzkumu ve formě ad hoc analýz či dlouhodobých komparačních studií, Sociálnímu akčnímu výzkumu a sociodiagnostice metodou Sociomapování, leadershipu, koučování týmů a jednotlivců.

 

 

Foto: Kateřina Bernardová a český výzkumný tým „KOSMOW“, kredit „KOSMOW“

 

 

 


OPVK_hor_zakladni_logolink_CB_cz   UJEP logo logo-IPRM_v09_090623-bez-pozadi.PNG   © 2012 UJEP