Ústí nad Labem

9. května

 
Aktuality

09.05.2019

O UFO seriózně

Co je a co už není UFO a jak se tento fenomén zkoumá? Je to vůbec možné bez zatížení senzačními představami o létajících talířích a „malých zelených mužíčcích“? Jaké procento původně „nevysvětlených létajících objektů” se daří zařadit a jaké úkazy lidé nejčastěji považují za UFO? O tom bude ve čtvrtek 9. května v ústecké kavárně Bárka povídat publicista a záhadolog Ing. Vladimír Šiška, zakladatel a vedoucí projektu Záře.


25.04.2019

Poválečná Tisá

Historie obce po druhé světové válce nepřehlédnutelně odráží velké dějiny – odsun německé většiny, nástup komunismu i postupnou devastaci vystřídal výrazný rozvoj posledních desetiletí. V kavárně a restauraci Refugio v Tisé na Ústecku o tom bude ve čtvrtek 25. dubna vyprávět středoškolský učitel Mgr. Jiří ŘehákGymnázia Teplice, který se zabývá regionálními dějinami 20. století.Café Nobel na Facebooku

facebook-icon

 UJEP logo

OPVK_ver_zakladni_logolink_CB_cz

logo-IPRM_v09_090623-bez-pozadi.PNG

Ludmila Hamplová

Novinářka a publicistka

 Ludmila Hamplová

Vystudovala genderová studia a studovala také psychologii. V současnosti je novinářkou na volné noze, píše pro Zdravotnický deník, Lidové noviny a časopis Marie Claire – nejčastěji o životním stylu, zdraví a psychologii.

 

V roce 2015 získala Výroční cenu od Koalice pro podporu očkování, která jí bylo udělena především „za vysokou odbornou kvalitu práce v žurnalistice a osobní statečnost“. Je také držitelkou Novinářské ceny Psychiatrické společnosti ČLS JEP. Říká o sobě, že stojí na straně medicíny postavené na důkazech, a tak pravidelně rozplétá různé konspirační teorie o očkování, zaručeně fungující „alternativní medicíně“ a podobných tématech.

 

Je spoluautorkou publikací Mikrobiologie, imunologie, epidemiologie, hygiena (Triton, 2015) a Zdravý pes: manuál pro spokojeného pána i psa (Vltava Labe Media, 2017). Spolu s manželem Leošem Kyšou vydala knihu fejetonů Jak přežít manželství (Epocha, 2015).

 

Zdroje:

Databáze knih, Manipulátoři.cz, Národní knihovna ČR

 

Foto: archiv Ludmily Hamplové

OPVK_hor_zakladni_logolink_CB_cz   UJEP logo logo-IPRM_v09_090623-bez-pozadi.PNG   © 2012 UJEP