Teplice

16. července

 
Aktuality

16.07.2020

Za pravěkými malbami do jeskyní ve Francii

Většina dochovaných podzemních galerií, v nichž pravěcí umělci před mnoha tisíciletími zachytili výjevy ze světa, ve kterém žili, se dnes nachází na území Francie. Pravěké jeskynní malby dodnes fascinují každého, kdo se s nimi setká. K takovým obdivovatelům patří i geolog doc. RNDr. Jaroslav Kadlec, Dr.Geofyzikálního ústavu Akademie věd České republiky. O své cestě za pravěkým uměním bude vyprávět ve čtvrtek 16. července na teplické hvězdárně.


18.06.2020

Lanýže: nejen delikatesa ale také součást české přírody

Na území České republiky se vyskytuje několik druhů lanýžů a v minulosti se zde konaly také pokusy o jejich pěstování. Lanýže jsou potenciálně zajímavou zemědělskou komoditou, což platí zejména o lanýži letním. Návštěvníkům teplické hvězdárny bude ve čtvrtek 18. června o stále ještě trochu tajemných lanýžích vyprávět mikrobiolog doc. RNDr. Milan Gryndler, CSc. z Přírodovědecké fakulty Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem.Café Nobel na Facebooku

facebook-icon

 

Café Nobel na YouTube 


 

 UJEP logo

OPVK_ver_zakladni_logolink_CB_cz

logo-IPRM_v09_090623-bez-pozadi.PNG

Ludmila Hamplová

Novinářka a publicistka

 Ludmila Hamplová

Vystudovala genderová studia a studovala také psychologii. V současnosti je novinářkou na volné noze, píše pro Zdravotnický deník, Lidové noviny a časopis Marie Claire – nejčastěji o životním stylu, zdraví a psychologii.

 

V roce 2015 získala Výroční cenu od Koalice pro podporu očkování, která jí bylo udělena především „za vysokou odbornou kvalitu práce v žurnalistice a osobní statečnost“. Je také držitelkou Novinářské ceny Psychiatrické společnosti ČLS JEP. Říká o sobě, že stojí na straně medicíny postavené na důkazech, a tak pravidelně rozplétá různé konspirační teorie o očkování, zaručeně fungující „alternativní medicíně“ a podobných tématech.

 

Je spoluautorkou publikací Mikrobiologie, imunologie, epidemiologie, hygiena (Triton, 2015) a Zdravý pes: manuál pro spokojeného pána i psa (Vltava Labe Media, 2017). Spolu s manželem Leošem Kyšou vydala knihu fejetonů Jak přežít manželství (Epocha, 2015).

 

Zdroje:

Databáze knih, Manipulátoři.cz, Národní knihovna ČR

 

Foto: archiv Ludmily Hamplové

OPVK_hor_zakladni_logolink_CB_cz   UJEP logo logo-IPRM_v09_090623-bez-pozadi.PNG   © 2012 UJEP