Teplice

21. února

 
Aktuality

28.02.2019

Počasí a podnebí aneb Co se děje kolem nás (a proč)

Meteorolog Mgr. Martin Novák z pobočky Českého hydrometeorologického ústavu v Ústí nad Labem se ve čtvrtek 28. února představí návštěvníkům kavárny a restaurace Refugio v Tisé na Ústecku v roli informovaného průvodce člověka informačního věku světem počasí a soudobé meteorologie, a tak trochu i podnebí a klimatologie.


21.02.2019

Řízená evoluce nových bílkovin: Nobelova cena za chemii 2018

Nobelova cena za chemii udělená v roce 2018 byla v několika směrech unikátní. Získala jí po devíti letech opět žena; i v éře rovnoprávnosti teprve pátá. Byla udělena sdíleně za dva nezávislé směry badání se společným jmenovatelem – umělou urychlenou evolucí nových bílkovin. A v neposlední řadě mají oba objevy své aplikace v biotechnologiích a medicíně. Víc vám prozradí biolog a biotechnolog doc. Ing. Josef Trögl, Ph.D.Fakulty životního prostředí Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem. Ve čtvrtek 21. února na teplické hvězdárně.Café Nobel na Facebooku

facebook-icon

 UJEP logo

OPVK_ver_zakladni_logolink_CB_cz

logo-IPRM_v09_090623-bez-pozadi.PNG

Ludmila Hamplová

Novinářka a publicistka

 Ludmila Hamplová

Vystudovala genderová studia a studovala také psychologii. V současnosti je novinářkou na volné noze, píše pro Zdravotnický deník, Lidové noviny a časopis Marie Claire – nejčastěji o životním stylu, zdraví a psychologii.

 

V roce 2015 získala Výroční cenu od Koalice pro podporu očkování, která jí bylo udělena především „za vysokou odbornou kvalitu práce v žurnalistice a osobní statečnost“. Je také držitelkou Novinářské ceny Psychiatrické společnosti ČLS JEP. Říká o sobě, že stojí na straně medicíny postavené na důkazech, a tak pravidelně rozplétá různé konspirační teorie o očkování, zaručeně fungující „alternativní medicíně“ a podobných tématech.

 

Je spoluautorkou publikací Mikrobiologie, imunologie, epidemiologie, hygiena (Triton, 2015) a Zdravý pes: manuál pro spokojeného pána i psa (Vltava Labe Media, 2017). Spolu s manželem Leošem Kyšou vydala knihu fejetonů Jak přežít manželství (Epocha, 2015).

 

Zdroje:

Databáze knih, Manipulátoři.cz, Národní knihovna ČR

 

Foto: archiv Ludmily Hamplové

OPVK_hor_zakladni_logolink_CB_cz   UJEP logo logo-IPRM_v09_090623-bez-pozadi.PNG   © 2012 UJEP