Tisá

25. dubna

 

 
Aktuality

25.04.2024

Afrika: Slon nad zlato

„Chráním divočinu v Africe“ může znít jako klišé. Výzkumník a fotograf Mgr. Tomáš Jůnek, PhD Fakulty životního prostředí České zemědělské univerzity v Praze vás ve čtvrtek 25. dubna v Refugiu v Tisé vezme do neprozkoumaného konžského pralesa i do největších národních parků v zemích, kam běžného Evropana jet ani nenapadne.


18.04.2024

Šelma z Valče a jiné významné paleontologické objevy

Paleontolog Národního muzea v Praze RNDr. Boris Ekrt představí ve čtvrtek 18. dubna návštěvníkům teplické hvězdárny vzácný objev nejstarší kočkotvárné šelmy v Evropě, která dostala jméno Fejfarictis valecensis. Dozvíte se také, jak před 34 miliony lety migrovala do Evropy fauna z Asie a jak tehdy v severních Čechách vypadala krajina. Zmíněny budou i některé další novější paleontologické objevy z našeho území.



Café Nobel na Facebooku

facebook-icon

 

Café Nobel na YouTube 


 

 UJEP logo

OPVK_ver_zakladni_logolink_CB_cz

logo-IPRM_v09_090623-bez-pozadi.PNG

RNDr. Václav Gvoždík, Ph.D.

Zoolog, herpetolog

 

Vystudoval zoologii na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy v Praze. V současnosti působí jako vědecký pracovník na Ústavu biologie obratlovců AV ČR a v Národním muzeu v Praze. Ve svém výzkumu se zaměřuje na evoluční biologii obojživelníků a plazů se zvláštním důrazem na studium jejich diverzity a evoluční historie, včetně popisů pro vědu nových druhů. Za svými výzkumy se vydává do tropické Afriky, zejména Konžské pánve. Na jednu ze svých expedic – jejímž cílem bylo potvrdit existenci nového druhu krokodýla – získal podporu ve formě prestižního ocenění Expedice Neuron.

Více se dozvíte na jeho webových stránkách.

 

Foto © Jakub Stadler

OPVK_hor_zakladni_logolink_CB_cz   UJEP logo logo-IPRM_v09_090623-bez-pozadi.PNG   © 2012 UJEP