Teplice

21. listopadu

 

 
Aktuality

21.11.2024

Co nahradí uhlí? Defosilizovaná energetická koncepce aneb Čekání na Velkou katalytickou revoluci

Jakou roli mohou či budou hrát (elektro)katalytické technologie při konverzi, ukládání a transportu energie ve 21. století? Hlavní výzvy, se kterými se bude muset chemie v tomto ohledu v nejbližší době vypořádat, ve své přednášce shrne elektrochemik prof. Ing. Petr Krtil, CSc. z Ústavu fyzikální chemie J. Heyrovského Akademie věd České republiky v Praze. Ve čtvrtek 21. listopadu na teplické hvězdárně.


14.11.2024

BEZ KOFEINU: Polární záře v historii a současnosti, ve vědě i v umění

Sluneční aktivita je letos tak silná, že je polární záře čili aurora vidět občas i u nás. Jak ale vzniká, od kdy si jí lidé všímali a co si o ní vyprávěli? O kosmickém počasí i o tom, jak souvisí aurora se Sluncem a zemským magnetismem bude především dětem a mládeži vyprávět RNDr. Zbyšek Mošna, PhD z Ústavu fyziky atmosféry AV ČR ve čtvrtek 14. listopadu v ústeckém muzeu.



Café Nobel na Facebooku

 

Café Nobel na YouTube 

PhDr. Mgr. Patrik Christian Cmorej, PhD.

Zdravotnický záchranář a vysokoškolský pedagog

Celým srdcem zdravotnický záchranář Zdravotnické záchranné služby Ústeckého kraje a od roku 2019 také vedoucí Katedry záchranářství a radiologie Fakulty zdravotnických studií UJEP. Přátelé mu říkají věčný student.

Po absolutoriu v oboru Zdravotnické záchranářství se vrhl na bakalářské studium, které absolvoval ve stejném oboru na Slovenské zdravotnické univerzitě v Bratislavě. Poté získal čtyři magisterské tituly, a to ve studijních programech Intenzivní péče, Civilní nouzová připravenost, Veřejné zdravotnictví a Administrace ve veřejném zdravotnictví. Malý a velký doktorát získal v oboru Veřejné zdravotnictví.

Dosud je autorem či spoluautorem téměř stovky domácích a zahraničních odborných článků a šesti knižních publikací. Aktuálně je jeho největším koníčkem rodina, a to manželka Mirka, téměř dvouletá Eliška a předškolák Honzík.

  © 2012 UJEP