Ústí nad Labem

14. března

 

 
Aktuality

14.03.2024

BEZ KOFEINU: Jak invazní druhy rostlin a živočichů škodí přírodě

Víte, proč se ve dne nesmíme dotýkat bolševníku velkolepého? Víte, co hubí české druhy raků? Víte, proč v některých městech bojují s pouličními gangy papoušků? Za vše mohou takzvané biologické invaze. V rámci „dětské“ varianty Café Nobel Bez kofeinu o nich budou ve čtvrtek 14. března v ústeckém muzeu povídat pedagožka Mgr. Barbora Patoková ze Základní školy sv. Voršily v Praze a zoolog doc. Ing. Jiří Patoka, Ph.D., DiS. pražské Zemědělské univerzity.

Doporučená rezervace na mailu muzeumusti@muzeumusti.cz.


22.02.2024

Pozitivní spirála hmotnosti aneb Do základního tábora pod Everestem s pětikilovým batůžkem

Poučení o novém trendu ultralehké turistiky, jak cestovat (téměř) kamkoli na světě s minimalistickým vybavením, si pro vás na čtvrtek 22. února připravil Jiří Kostínek, outdoorový atlet, cestovatel a vedoucí kurzů ultralehké turistiky a seakayaku. Přednáška s praktickou ukázkou a nečekaným přesahem do psychohygieny, dějin tělesné výchovy, vytrvalostního tréninku, environmentalistiky a řízení rizika se koná v kavárně a restauraci Refugio v Tisé.Café Nobel na Facebooku

facebook-icon

 

Café Nobel na YouTube 


 

 UJEP logo

OPVK_ver_zakladni_logolink_CB_cz

logo-IPRM_v09_090623-bez-pozadi.PNG

Ing. Vladimír Brůna

Geoinformatik


Po studiu geodézie na Střední průmyslové škole v Duchcově a následně oboru Geodézie a kartografie na Fakultě stavební ČVUT v Praze absolvoval vojenskou službu jako geodet při výstavbě JE Dukovany. Po dvou letech práce vedoucího důlního měřiče na Dole Ležáky vstoupil na akademickou půdu do Ústavu krajinné ekologie ČSAV, pracoviště Most, kde se zabýval využitím metod dálkového průzkumu Země v krajinné ekologii.

V Nadaci Projekt Sever se specializoval na využití GIS v systémech ochrany životního prostředí. V letech 1997–2000 pracoval jako geodet v Ústavu archeologické památkové péče Severozápadních Čech v Mostě. V roce 2000 založil katedru informatiky a geoinformatiky na Fakultě životního prostředí UJEP v Ústí nad Labem a o rok později také Laboratoř geoinformatiky, kde byl řešen projekt zpřístupnění vojenských mapování OLDMAPS. 

Od roku 2001 je pravidelným členem archeologických expedic Českého egyptologického ústavu Filozofické fakulty Univerzity Karlovy v Praze do Egypta a Súdánu. Geodézii, kartografii a moderní metody archeologické dokumentace vyučuje na Fakultě životního prostředí UJEP a Filozofické fakultě Univerzity Karlovy.

 

Foto: archiv V. Brůny

OPVK_hor_zakladni_logolink_CB_cz   UJEP logo logo-IPRM_v09_090623-bez-pozadi.PNG   © 2012 UJEP