Teplice

21. listopadu

 

 
Aktuality

21.11.2024

Co nahradí uhlí? Defosilizovaná energetická koncepce aneb Čekání na Velkou katalytickou revoluci

Jakou roli mohou či budou hrát (elektro)katalytické technologie při konverzi, ukládání a transportu energie ve 21. století? Hlavní výzvy, se kterými se bude muset chemie v tomto ohledu v nejbližší době vypořádat, ve své přednášce shrne elektrochemik prof. Ing. Petr Krtil, CSc. z Ústavu fyzikální chemie J. Heyrovského Akademie věd České republiky v Praze. Ve čtvrtek 21. listopadu na teplické hvězdárně.


14.11.2024

BEZ KOFEINU: Polární záře v historii a současnosti, ve vědě i v umění

Sluneční aktivita je letos tak silná, že je polární záře čili aurora vidět občas i u nás. Jak ale vzniká, od kdy si jí lidé všímali a co si o ní vyprávěli? O kosmickém počasí i o tom, jak souvisí aurora se Sluncem a zemským magnetismem bude především dětem a mládeži vyprávět RNDr. Zbyšek Mošna, PhD z Ústavu fyziky atmosféry AV ČR ve čtvrtek 14. listopadu v ústeckém muzeu.



Café Nobel na Facebooku

 

Café Nobel na YouTube 

Jiří Kostínek

Outdoorový atlet, cestovatel a vedoucí kurzů ultralehké turistiky a seakayaku



Vystudoval Pedagogickou fakultu Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem, obor Tělesná výchova a geografie pro střední školy. Téměř deset let působil interně i externě na Katedře tělesné výchovy a sportu PF UJEP.

Profesně i v soukromí je všestranný outdoorový atlet, který vášnivě věří v dobrodružství poháněné lidskou silou. Chodec, běžec, bikepacker, mořský kajakář. Přes třicet let se pohybuje přírodou, zajímá ho řízení rizika, funkční vybavení a tréninkový proces pro dobrodružné aktivity. Rád navštěvuje monumentální krajiny, od Sahary po Himálaj, přes Skotské pobřeží po asijský deštný les. Spolupracuje s časopisem Svět outdooru.

Pedagogické vzdělání zhodnocuje předáváním zkušeností a znalostí na kurzech ultralehké turistiky a v seakayakové škole.

 

Foto: archiv J. Kostínka


  © 2012 UJEP