28. května

08.05.2020

Na Café Nobel si po pauze zajdete poprvé na konci května

AKTUALIZOVÁNO 8. 5.

Aktuální informace o vývoji situace kolem našeho přednáškového cyklu pravidelně zveřejňujeme v tomto článku a také na našem facebookovém účtu.

28.05.2020

Voda – nej(ne)obyčejnější kapalina

Na světě není nic obyčejnějšího než voda, řeknete si možná. Každému přece teče doma z kohoutku. Pro vědce je však látka s jednoduchým vzorcem H2O stále exotická a záhadná. Proto také vodu i na počátku 21. století stále intenzivně studují. O tajemství „obyčejné“ vody bude ve čtvrtek 28. května v rámci prvního Café Nobel po nucené přestávce na teplické hvězdárně vyprávět fyzikální chemik doc. RNDr. Jan Jirsák, Ph.D. z  Ústavu chemických procesů AV ČR a Přírodovědecké fakulty Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem.

28.05. 2020

Voda – nej(ne)obyčejnější kapalina

Na světě není nic obyčejnějšího než voda, řeknete si možná. Každému přece teče doma z kohoutku. Pro vědce je však látka s jednoduchým vzorcem H2O stále exotická a záhadná. Proto také vodu i na počátku 21. století stále intenzivně studují. O tajemství „obyčejné“ vody bude ve čtvrtek 28. května v rámci prvního Café Nobel po nucené přestávce na teplické hvězdárně vyprávět fyzikální chemik doc. RNDr. Jan Jirsák, Ph.D. z  Ústavu chemických procesů AV ČR a Přírodovědecké fakulty Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem.

Přednáška Jana Jirsáka začne na hvězdárně v Teplicích jako obvykle v 18 hodin.

Všichni přítomní budou povinni dodržovat stanovená hygienická opatření a je proto možné, že bude snížena kapacita sálu. Proto si prosím zcela jistě rezervujte svá místa!

Rezervace míst na přednášku: hap@hapteplice.cz. Děkujeme za pochopení!

Ilustrační foto: Pixabay.com, licence CC0 Public Domain