19. července

16.08.2018

Grónsko: Země bílá i zelená

Na zeměpisně-cestovatelský výlet na největší ostrov světa vás prostřednictvím svého povídání a spousty fotografií pozve ve čtvrtek 16. srpna do teplického planetária Ing. Vít Malinovský, Ph.D. z Ústavu mechaniky a materiálů Fakulty dopravní ČVUT v Praze, který Grónsko už několikrát navštívil. Seznámí vás s geologickým vývojem, geografií a přírodou ostrova, s historií jeho objevů a osidlování Normany a Dány, a také s životem dnešních Gróňanů, včetně Inuitů.

19.07.2018

Za jeskynním rakem na Novou Guineu

Ani věčně tmavé jeskynní prostory nejsou bez života. Mezi jeskynní živočichy patří i raci; je jich známo přes čtyřicet druhů, které obývají výhradně severoamerické jeskyně. Zoolog ing. Jiří Patoka, Ph.D., DiS. z katedry zoologie a rybářství České zemědělské univerzity v Praze vám přijede vyprávět o expedici českých vědců na Novou Guineu, kde objevili prvního jeskynního raka jižní polokoule. Ve čtvrtek 19. července, v sále teplického planetária.

12.12. 2017

Neobvyklá zvířata z ústecké zoo

Slona, zebru či žirafu zná každý. Co ale třeba kabar, rosomák či majna? O některých tak trochu „tajemných“ obyvatelích Zoologické zahrady Ústí nad Labem – ale nejen o nich – se dozvíte v úterý 12. prosince na setkání s Ing. Věrou Vrabcovou, vedoucí útvaru kontaktu s veřejností a tiskovou mluvčí zoo, v rámci dětského Café Nobel Bez kofeinu v kavárně Fokus kafe v Ústí nad Labem. Součástí bude i představení novinek letošního roku, ať již odchovaných mláďat či nových obyvatel.

Café Nobel Bez kofeinu s Věrou Vrabcovou začne v obvyklém čase, tedy v 16:30 hodin. Dospělí mají přístup pouze v doprovodu malých návštěvníků; bez nich jedině v případě, že nebude naplněna kapacita kavárny. Místa si můžete rezervovat předem na mailu fokuskafe-usti@fokuslabe.cz.

Foto v hlavičce: Majna Rothschildova

Foto v článku: Rosomák sibiřský