On-line

26. listopadu

21.11.2020

Café Nobel v nouzovém stavu

AKTUALIZACE 21.11. --- Z důvodu vyhlášení nouzového stavu a návazných opatření jsme bohužel byli nuceni zrušit všechny říjnové a v původní podobě i listopadové přednášky Café Nobel.

26.11.2020

Ve světě skutečné science fiction

Čtou a píšou vědci science fiction? Jak se vyvíjel vztah vědy a vědecko-fantastické literatury? Nakolik se spisovatelé inspirují skutečnou vědou a jak (ne)úspěšně ji zobrazují? Bioložka, popularizátorka vědy, spisovatelka a editorka science fiction Julie NovákováPřírodovědecké fakulty UK v Praze představí ve čtvrtek 26. listopadu (mimořádně on-line) společnou historii sci-fi a vědy, možné přínosy sci-fi pro vědu, vlastní vědeckou inspiraci pro sci-fi příběhy i projekty představující vědu fantastickým pohledem science fiction.

26.11. 2020

Ve světě skutečné science fiction

Přednáška bioložky a spisovatelky Julie Novákové se měla původně konat v děčínské kavárně Coffee&Books. Nouzový stav její konání neumožnil, takže se vám ji pokusíme nabídnout on-line, prostřednictvím živého vysílání na YouTube, a to ve čtvrtek 26. listopadu od 17 hodin. Příslušný odkaz včas zveřejníme zde na webu a také na Facebooku.

Ilustrační obrázky: Pixabay.com