Příchovice u Tanvaldu

23. srpna

23.08.2019

Kurz rozdělávání ohně

Stejně jako každý rok vyjíždí i letos Café Nobel na cesty, do Jizerských hor. V pátek 23. srpna dopoledne přiveze do Interdiecézního centra života mládeže Křižovatka v Příchovicích u Tanvaldu profesionálního pračlověka Jana „Tondu“ Půlpána z projektu Jak obléci pračlověka, který zájemcům předvede (a ty šikovnější možná i naučí), jak pravěcí lidé rozdělávali oheň.

15.08.2019

Malajsie a Sumatra - země plné kuliček

Za podivuhodnými tvory, kteří obývají přízemní patro deštného pralesa, vás zavede přednáška profesionálního entomologa a fotografa Pavla Krásenského, který nyní pracuje jako kurátor entomologické sbírky v Oblastním muzeu a galerii v Mostě. Přijďte ve čtvrtek 15. srpna na teplickou hvězdárnu!

27.03. 2014

Děti ze zkumavky

S oplozením ve zkumavce souvisí řada etických problémů. O těch nejzákladnějších, spojených především se vstupem sofistikovaných technologií do jedné z nejintimnějších oblasti lidského života, pohovoří dětský lékař, teolog a bioetik MUDr. ThLic. Jaromír Matějek, Ph.D., Th.D. z Ústavu etiky 3. Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze.