Tisá

7. prosince

 

 
Aktuality

07.12.2023

Asketové z pouští: Jak se žije rostlinám v extrémních podmínkách suchých míst naší planety

Dokonce i v pouštích a polopouštích, kde je limitujícím faktorem nedostatek vody, existuje téměř dokonale fungující rostlinný svět. Botanik, pedagog a cestovatel Ing. Libor Kunte, Ph.D., ředitel Střední školy zahradnické a zemědělské A. E. Komerse Děčín–Libverda, vás ve čtvrtek 7. prosince v kavárně a restauraci Refugio v Tisé provede suchými oblastmi Afriky, Střední Ameriky, Jižní Ameriky i USA.


14.11.2023

Jak zkoumat paranormální jevy

Dá se prokázat telepatie? Jasnovidectví? Posílání energie na dálku? A jak takové prokazování funguje a probíhá? O své zkušenosti s paranormálními experimenty bude mluvit spisovatel a publicista Leoš Kyša, zakladatel Paranormální výzvy Českého klubu skeptiků Sisyfos. Máte nadpřirozené schopnosti? Přijďte v úterý 14. listopadu do teplického planetária a nechte se otestovat!Café Nobel na Facebooku

facebook-icon

 

Café Nobel na YouTube 


 

 UJEP logo

OPVK_ver_zakladni_logolink_CB_cz

logo-IPRM_v09_090623-bez-pozadi.PNG

24.11. 2022

Oheň – dobrý sluha, ale špatný pán aneb Proč nám hoří lesy?

 

Kde všude na Zemi se vyskytují lesní požáry, jaké mají příčiny a následky a jak do toho všeho zapadá nedávný velký požár v Českém Švýcarsku? O tom bude ve čtvrtek 24. listopadu v děčínské kavárně Coffee & Books povídat geobotanik a rostlinný ekolog prof. RNDr. Michal Hejcman, Ph.D. et Ph.D. z Fakulty životního prostředí Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem.

Oheň je součástí vývoje ekosystémů od doby, kdy rostliny kolonizovaly souš a vznikly suchozemské ekosystémy. Doklady přirozených lesních požárů pocházejí již z prvohor. Činností člověka se intenzita požárů výrazně zvýšila. Požáry mají jak pozitivní, tak i negativní dopady na fungování ekosystémů a lidských společností. Požár v Českém Švýcarsku si v rámci přednášky zasadíme do historických, ekologických, klimatických a hospodářských souvislostí.

Přednáška prof. Pavla Hejcmana v Děčínské kulturní kavárně Coffee & Books začne jako obvykle v 19 hodin.

 

 

Foto: Spáleniště Českého Švýcarska. Zdroj: Pavel Hejcman, Facebook (se svolením)


OPVK_hor_zakladni_logolink_CB_cz   UJEP logo logo-IPRM_v09_090623-bez-pozadi.PNG   © 2012 UJEP