Ústí nad Labem

9. května

09.05.2019

O UFO seriózně

Co je a co už není UFO a jak se tento fenomén zkoumá? Je to vůbec možné bez zatížení senzačními představami o létajících talířích a „malých zelených mužíčcích“? Jaké procento původně „nevysvětlených létajících objektů” se daří zařadit a jaké úkazy lidé nejčastěji považují za UFO? O tom bude ve čtvrtek 9. května v ústecké kavárně Bárka povídat publicista a záhadolog Ing. Vladimír Šiška, zakladatel a vedoucí projektu Záře.

Poválečná Tisá

Historie obce po druhé světové válce nepřehlédnutelně odráží velké dějiny – odsun německé většiny, nástup komunismu i postupnou devastaci vystřídal výrazný rozvoj posledních desetiletí. V kavárně a restauraci Refugio v Tisé na Ústecku o tom bude ve čtvrtek 25. dubna vyprávět středoškolský učitel Mgr. Jiří ŘehákGymnázia Teplice, který se zabývá regionálními dějinami 20. století.

02.12. 2013

Objevy pod pyramidami..

abusir.. aneb Sluneční kněží a kolaps doby stavitelů pyramid ve světle posledních českých výzkumů

Poslední archeologické objevy na české archeologické koncesi v Abúsíru přinesly nové unikátní prameny pro poznání kolapsu doby staroegyptských stavitelů pyramid. Prof. Mgr. Miroslav Bárta, Dr. z Českého egyptologického ústavu Filozofické fakulty Univerzity Karlovy ve své přednášce představí zcela nové objevy hrobových komplexů staroegyptských hodnostářů a dosud neznámé princezny Šeretnebtej. Přijďte 9. ledna 2014 v 18 hodin na další Café Nobel do Fokus kafe v Ústí nad Labem.

Na fotografii Nikdy nekončící práce českého restaurátora – očišťování fasády hrobky soudce Intiho. © Archiv Českého egyptologického ústavu, Kamil Voděra.