Ústí nad Labem

9. května

09.05.2019

O UFO seriózně

Co je a co už není UFO a jak se tento fenomén zkoumá? Je to vůbec možné bez zatížení senzačními představami o létajících talířích a „malých zelených mužíčcích“? Jaké procento původně „nevysvětlených létajících objektů” se daří zařadit a jaké úkazy lidé nejčastěji považují za UFO? O tom bude ve čtvrtek 9. května v ústecké kavárně Bárka povídat publicista a záhadolog Ing. Vladimír Šiška, zakladatel a vedoucí projektu Záře.

Poválečná Tisá

Historie obce po druhé světové válce nepřehlédnutelně odráží velké dějiny – odsun německé většiny, nástup komunismu i postupnou devastaci vystřídal výrazný rozvoj posledních desetiletí. V kavárně a restauraci Refugio v Tisé na Ústecku o tom bude ve čtvrtek 25. dubna vyprávět středoškolský učitel Mgr. Jiří ŘehákGymnázia Teplice, který se zabývá regionálními dějinami 20. století.

10.09. 2012

Něco končí, něco začíná

P9061936.JPGSymptomy kolapsu staroegyptské společnosti stavitelů pyramid, o kterých na prvním Café Nobel v Lounech hovořil Prof. Mgr. Miroslav Bárta, Dr. z Českého egyptologického ústavu Filozofické fakulty UK v Praze, mají totiž v dnešní euroamerické společnosti tolik paralel, že to až zaráží. Čeká i nás kolaps? Pokud ano, přežijeme ho? Bude spíš koncem, nebo začátkem?

I staří Egypťané nakonec kolaps své společnosti přežili, byť za značných obětí. Něco podobného možná čeká i nás. Pokud ale dokážeme pojmenovat skutečné problémy a začneme je řešit, možná nás to přece jen nebude tolik bolet. Bohužel, hovořit o mnohých z těchto problémů dneška a jejich účinném řešení nevyhnutelně znamená balancovat na hraně politické korektnosti.

Reportáž od Frederika Velinského již brzy!