Tisá

7. prosince

 

 
Aktuality

07.12.2023

Asketové z pouští: Jak se žije rostlinám v extrémních podmínkách suchých míst naší planety

Dokonce i v pouštích a polopouštích, kde je limitujícím faktorem nedostatek vody, existuje téměř dokonale fungující rostlinný svět. Botanik, pedagog a cestovatel Ing. Libor Kunte, Ph.D., ředitel Střední školy zahradnické a zemědělské A. E. Komerse Děčín–Libverda, vás ve čtvrtek 7. prosince v kavárně a restauraci Refugio v Tisé provede suchými oblastmi Afriky, Střední Ameriky, Jižní Ameriky i USA.


14.11.2023

Jak zkoumat paranormální jevy

Dá se prokázat telepatie? Jasnovidectví? Posílání energie na dálku? A jak takové prokazování funguje a probíhá? O své zkušenosti s paranormálními experimenty bude mluvit spisovatel a publicista Leoš Kyša, zakladatel Paranormální výzvy Českého klubu skeptiků Sisyfos. Máte nadpřirozené schopnosti? Přijďte v úterý 14. listopadu do teplického planetária a nechte se otestovat!Café Nobel na Facebooku

facebook-icon

 

Café Nobel na YouTube 


 

 UJEP logo

OPVK_ver_zakladni_logolink_CB_cz

logo-IPRM_v09_090623-bez-pozadi.PNG

10.02. 2022

Kde hledat mimozemšťany – a jak asi vypadají?

Existují doopravdy, nebo jen v naší fantazii? Na pátrání po mimozemšťanech zve děti i další případné zájemce biolog, spisovatel a popularizátor vědy RNDr. Tomáš Petrásek, PhD. z Fyziologického ústavu Akademie věd České republiky v Praze a Národního ústavu duševního zdraví, a to ve čtvrtek 10. února, v rámci dalšího Café Nobel Bez kofeinu v ústeckém muzeu, určeného především mladým posluchačům.

Mimozemšťané jsou dnes všude – ve filmech, televizních seriálech i vědecko-fantastických příbězích, obklopují nás dokonce jako hračky a reklamní maskoti. Mohli by skutečně existovat? Kde bychom je mohli najít, a jak by asi vypadali?

Povídání Tomáše Petráska v muzejní kavárně Muzea města Ústí nad Labem začne v 17 hodin. Dospělí mají přístup pouze v doprovodu mladých návštěvníků; bez nich jedině v případě, že nebude naplněna kapacita kavárny. Místa si můžete rezervovat na mailu muzeumusti@muzeumusti.cz.

Podle nových nařízení se přednášky může zúčastnit kdokoliv a návštěvníci se nemusí prokazovat žádným certifikátem o očkování, prodělané nemoci nebo negativním testu. Pokud se ale necítíte zdrávi a máte jakékoliv příznaky nemoci, na přednášku prosím nechoďte.

Stále platí, že všichni účastníci přednášky musí mít nasazený respirátor a dodržovat příslušná hygienická opatření.

 

Ilustrace: Pixabay.com


OPVK_hor_zakladni_logolink_CB_cz   UJEP logo logo-IPRM_v09_090623-bez-pozadi.PNG   © 2012 UJEP