20. srpna

Voda v české krajině a společenské bariéry jejího zadržování

Vyšší teploty a vyšší frekvence such, přívalových srážek a lokálních povodní vyžadují změnu hospodaření s vodními zdroji na našem území. Jednou z možných strategií je zlepšení schopnosti české krajiny zadržet srážky co nejblíže místu jejich dopadu, např. pomocí obnovy tůní, mokřadů, revitalizací atd. O možných opatřeních, nákladech, přínosech a zejména překážkách jejich zavádění, bude ve čtvrtek 10. září v muzejní kavárně Muzea města Ústí nad Labem povídat ekonomka doc. Ing. Lenka Slavíková, CSc.Fakulty sociálně ekonomické Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem a panevropské iniciativy LAND4FLOOD.

20.08.2020

Soumrak a svítání Afriky

Příroda Afriky nenávratně mizí. Už dávno nejde jen o ikonické druhy, jako jsou třeba horské gorily, sloni, lvi nebo nosorožci. Jak ke snaze o záchranu africké přírody přispívá Safari Park ve Dvoře Králové vám bude ve čtvrtek 20. srpna na teplické hvězdárně vyprávět ředitel Safari Parku MVDr. Přemysl Rabas.

12.12. 2013

Matematika není jen počítání

MathematicsgeneralJak se mladý Gauss chytrým nápadem vyhnul dlouhému počítání? Které obrázky můžeme nakreslit jedním tahem? Jak zajímavě může skákat kůň po šachovnici a jak končí pohádka o nekonečném hotelu? Matematika není jen počítání. O tom vás přesvědčí prof. RNDr. Jiří Cihlář, CSc.z Přírodovědecké fakulty UJEP.

9. 1. 2014 od 16.30, Fokus Kafe, Ústí nad Labem