Tisá

7. prosince

 

 
Aktuality

07.12.2023

Asketové z pouští: Jak se žije rostlinám v extrémních podmínkách suchých míst naší planety

Dokonce i v pouštích a polopouštích, kde je limitujícím faktorem nedostatek vody, existuje téměř dokonale fungující rostlinný svět. Botanik, pedagog a cestovatel Ing. Libor Kunte, Ph.D., ředitel Střední školy zahradnické a zemědělské A. E. Komerse Děčín–Libverda, vás ve čtvrtek 7. prosince v kavárně a restauraci Refugio v Tisé provede suchými oblastmi Afriky, Střední Ameriky, Jižní Ameriky i USA.


14.11.2023

Jak zkoumat paranormální jevy

Dá se prokázat telepatie? Jasnovidectví? Posílání energie na dálku? A jak takové prokazování funguje a probíhá? O své zkušenosti s paranormálními experimenty bude mluvit spisovatel a publicista Leoš Kyša, zakladatel Paranormální výzvy Českého klubu skeptiků Sisyfos. Máte nadpřirozené schopnosti? Přijďte v úterý 14. listopadu do teplického planetária a nechte se otestovat!Café Nobel na Facebooku

facebook-icon

 

Café Nobel na YouTube 


 

 UJEP logo

OPVK_ver_zakladni_logolink_CB_cz

logo-IPRM_v09_090623-bez-pozadi.PNG

25.10. 2022

Ještěrky a hadi aneb Co všechno se u nás plazí

Přestože naše země neoplývá velkou diverzitou plazích druhů, třináct původních zástupců z území České republiky jistě stojí za náš zájem a obdiv – a především za ochranu. Zoolog a herpetolog Ing. Martin VlčekAgentury ochrany přírody a krajiny České republiky všem zájemcům především z řad dětí a mládeže představí zástupce třídy plazů se kterými se můžeme setkat v našem regionu. Mimořádně v úterý 25. října na Café Nobel Bez kofeinu v Muzeu města Ústí nad Labem.

Plazi jsou nesmírně zajímavá skupina živočichů, která u nás často nemá na růžích ustláno. Nezřídka se musí potýkat s celou řadou negativních faktorů, které ohrožují jejich populace. V rámci přednášky si budeme povídat o ekologických nárocích a životních strategiích plazů, ale také o tom, co může každý z nás udělat pro to, abychom plazy neznali pouze z literatury či terarijních expozic.

Povídání Martina Vlčka v muzejní kavárně Muzea města Ústí nad Labem začne v 17 hodin. Dospělí mají přístup pouze v doprovodu mladých návštěvníků; bez nich jedině v případě, že nebude naplněna kapacita kavárny. Místa si můžete rezervovat na mailu muzeumusti@muzeumusti.cz.

 

Foto v abstraktu: Ještěrka obecná (Lacerta agilis). Kredit: George Chernilevsky, via Wikimedia Commons, volné dílo

Foto v článku: Zmije obecná (Vipera berus). Zdroj: Pixabay


OPVK_hor_zakladni_logolink_CB_cz   UJEP logo logo-IPRM_v09_090623-bez-pozadi.PNG   © 2012 UJEP