Ústí nad Labem

12. listopadu(?)

05.10.2020

Café Nobel v nouzovém stavu

Z důvodu vyhlášení nouzového stavu a návazných opatření jsme bohužel nuceni zrušit všechny říjnové přednášky Café Nobel  – 8. a 13. října v Muzeu města Ústí nad Labem, 15. října na teplické hvězdárně i 22. října v restauraci a kavárně Refugio v Tisé.

Výlet do krajiny třetihorních Čech

Z důvodu vyhlášení nouzového stavu a omezení hromadných akcí na maximálně 10 osob (včetně přednášejícího) byla přednáška zrušena. Uskuteční se v náhradním termínu dne 8. 4. 2021.

V severozápadních Čechách se díky příhodnému geologickému vývoji zachoval pod zemí kamenný archiv plný informací o tom, jak v době před 20-15 miliony lety vypadala zdejší krajina, jaké zde bylo klima, co tu rostlo a jaká tady žila zvířata. Dětským návštěvníkům kavárny Muzea města Ústí nad Labem o tom bude v úterý 13. října vyprávět geolog Ing. Karel Mach, Ph.D., vedoucí oddělení geologie Severočeských dolů a.s.

08.10. 2020

Jak podvádět efektivně?

Z důvodu vyhlášení nouzového stavu a omezení hromadných akcí na maximálně 10 osob (včetně přednášejícího) byla přednáška zrušena. O náhradním termínu jednáme.

Jak odhalit skryté, tedy většinou nečestné, podvodné nebo kontraproduktivní, chování zákazníků, zaměstnanců a manažerů firem? O tom bude ve čtvrtek 8. října na dalším Café Nobel v muzejní kavárně Muzea města Ústí nad Labem povídat ekonom doc. Ing. Petr Houdek, Ph.D. z Katedry ekonomie a managementu Fakulty sociálně ekonomické Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem a také Katedry managementu Fakulty podnikohospodářské Vysoké školy ekonomické v Praze.

V přednášce budou shrnuta ilustrativní zjištění forenzní ekonomie a morální psychologie o více-či-méně sofistikovaném podvádění lidí z odvětví jako maloobchod, bankovnictví, finance a pojišťovnictví, audit, doprava či médií. Poselstvím přednášky bude varování, jak se nestat obětí podvodníků (pevně doufáme, že si posluchači z přednášky neodnesou jen informace, jak podvádět efektivně).

Přednáška Petra Houdka v muzejní kavárně začne v 17 hodin, což je obvyklý čas našich ústeckých muzejních setkání s vědou.

Ilustrační foto: licence Public domain