Příchovice u Tanvaldu

23. srpna

23.08.2019

Kurz rozdělávání ohně

Stejně jako každý rok vyjíždí i letos Café Nobel na cesty, do Jizerských hor. V pátek 23. srpna dopoledne přiveze do Interdiecézního centra života mládeže Křižovatka v Příchovicích u Tanvaldu profesionálního pračlověka Jana „Tondu“ Půlpána z projektu Jak obléci pračlověka, který zájemcům předvede (a ty šikovnější možná i naučí), jak pravěcí lidé rozdělávali oheň.

15.08.2019

Malajsie a Sumatra - země plné kuliček

Za podivuhodnými tvory, kteří obývají přízemní patro deštného pralesa, vás zavede přednáška profesionálního entomologa a fotografa Pavla Krásenského, který nyní pracuje jako kurátor entomologické sbírky v Oblastním muzeu a galerii v Mostě. Přijďte ve čtvrtek 15. srpna na teplickou hvězdárnu!

25.02. 2016

Island objektivy přírodovědců

Po svém ročním studijním pobytu na Islandu připravil student Právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze Dominik Andreska pro svého otce, zoologa a pedagoga Pedagogické fakulty téže univerzity Ing. Jana Andresku, Ph.D. a jeho přátele šestnáctidenní cestu po přírodovědně zajímavých lokalitách ostrova. Účastníci během ní získali mnoho poznatků a pořídili spoustu fotografií. Podělí se s vámi o ně ve čtvrtek 25. února na teplické hvězdárně.

Povídání Jana a Dominika Andreskových o Islandu začne jako obvykle v 18 hodin.

Foto: Papuchalk bělobradý – typický obyvatel islandského pobřeží. Kredit: Jan Andreska