Ústí nad Labem

9. května

09.05.2019

O UFO seriózně

Co je a co už není UFO a jak se tento fenomén zkoumá? Je to vůbec možné bez zatížení senzačními představami o létajících talířích a „malých zelených mužíčcích“? Jaké procento původně „nevysvětlených létajících objektů” se daří zařadit a jaké úkazy lidé nejčastěji považují za UFO? O tom bude ve čtvrtek 9. května v ústecké kavárně Bárka povídat publicista a záhadolog Ing. Vladimír Šiška, zakladatel a vedoucí projektu Záře.

Poválečná Tisá

Historie obce po druhé světové válce nepřehlédnutelně odráží velké dějiny – odsun německé většiny, nástup komunismu i postupnou devastaci vystřídal výrazný rozvoj posledních desetiletí. V kavárně a restauraci Refugio v Tisé na Ústecku o tom bude ve čtvrtek 25. dubna vyprávět středoškolský učitel Mgr. Jiří ŘehákGymnázia Teplice, který se zabývá regionálními dějinami 20. století.

25.02. 2016

Island objektivy přírodovědců

Po svém ročním studijním pobytu na Islandu připravil student Právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze Dominik Andreska pro svého otce, zoologa a pedagoga Pedagogické fakulty téže univerzity Ing. Jana Andresku, Ph.D. a jeho přátele šestnáctidenní cestu po přírodovědně zajímavých lokalitách ostrova. Účastníci během ní získali mnoho poznatků a pořídili spoustu fotografií. Podělí se s vámi o ně ve čtvrtek 25. února na teplické hvězdárně.

Povídání Jana a Dominika Andreskových o Islandu začne jako obvykle v 18 hodin.

Foto: Papuchalk bělobradý – typický obyvatel islandského pobřeží. Kredit: Jan Andreska