Ústí nad Labem

6. června

 

 
Aktuality

06.06.2024

BEZ KOFEINU: Jak se letadla stala králi nebes. Hrdinové a stroje, které změnily náš svět

Připojte se k nám na fascinující cestu časem, během níž prozkoumáme vývoj letectví od jeho počátků až po nadějné vyhlídky do budoucna. Přednáška pilota a odborníka na leteckou techniku Jakuba Charezińského, určená především dětem a mládeži, se koná ve čtvrtek 6. června v Muzeu města Ústí nad Labem. Začne u skromných experimentů bratří Wrightů na počátku 20. století, kteří poprvé zdolali gravitaci na obyčejném motorovém kluzáku.


23.05.2024

Léky a léčiva aneb Co jednou příroda prozradí našim vnoučatům?

Léky a léčivé přípravky se používaly, používají a budou používat. Každá doba ale přináší rozdílnou spotřebu léčiv a také jejich množství. Bohužel technologie v odstraňování těchto látek je stále „v plenkách“ a tak se tyto látky stávají součástí našeho života, aniž bychom o to stáli. V děčínské kavárně Coffee&Books o tom bude ve čtvrtek 23. května povídat chemička Ing. Sylvie Kříženecká, Ph.D. z Fakulty životního prostředí Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem.Café Nobel na Facebooku

facebook-icon

 

Café Nobel na YouTube 


 

 UJEP logo

OPVK_ver_zakladni_logolink_CB_cz

logo-IPRM_v09_090623-bez-pozadi.PNG

24.03. 2022

Černé církve, proroci a léčitelé: Spiritualita Afroameričanů a duchovní inspirace hnutí Black Lives Matter

 

Jakou roli sehrávalo náboženství v kultuře černé Ameriky a jak se měnila náboženská a spirituální inspirace černošských hnutí bojujících proti rasismu a diskriminaci? O tom přijde ve čtvrtek 24. března do děčínské kavárny Coffee&Books vyprávět religionistka Mgr. Lenka Philippová ze Střediska ibero-amerických studií Filozofické fakulty Husitské teologické fakultě Univerzity Karlovy v Praze.

Věnovat se bude nejen historii, ale i nedávným protestům. Vedle historicky černých církví zmíní také náboženství odvolávající se na judaismus nebo islám, a spiritualitu čerpající z afroamerických a afrických náboženství.

Přednáška religionistky Lenky Philippové v děčínské kulturní kavárně Coffee&Books začne, jak je tu zvykem, v 19 hodin.

 

Ilustrační foto: Pixabay a MaxPixel, volná licence


OPVK_hor_zakladni_logolink_CB_cz   UJEP logo logo-IPRM_v09_090623-bez-pozadi.PNG   © 2012 UJEP