15.11. 2022

Program ARTEMIS: Zpátky na Měsíc!

Už je to padesát roků, co se Pozemšťané naposledy procházeli po povrchu Měsíce. Nyní se chystá jejich návrat. Do budoucnosti létání do vesmíru můžete v úterý 15. listopadu na teplické hvězdárně nahlédnout prostřednictvím přednášky Milana Halouska z České astronomické společnosti.

Na Měsíci v rámci programu ARTEMIS přistane za několik roků i první žena a první muž jiné barvy pleti. Je připravena nová silná raketa SLS, nová kabina Orion, připravují se astronauté. Ale ještě hodně dalšího se musí udělat, než se lidé znovu po Měsíci projdou. Jaký je rozdíl mezi kosmickými programy APOLLO a ARTEMIS? Kdy na Měsíci přistaneme? A kdy poletíme třeba až na Mars?

Přednáška na hvězdárně v Teplicích začne jako obvykle v 18 hodin.

Ilustrační foto v abstraktu: Pixabay.com, v článku: koncept mise ARTEMIS, kredit NASA.