20. srpna

Voda v české krajině a společenské bariéry jejího zadržování

Vyšší teploty a vyšší frekvence such, přívalových srážek a lokálních povodní vyžadují změnu hospodaření s vodními zdroji na našem území. Jednou z možných strategií je zlepšení schopnosti české krajiny zadržet srážky co nejblíže místu jejich dopadu, např. pomocí obnovy tůní, mokřadů, revitalizací atd. O možných opatřeních, nákladech, přínosech a zejména překážkách jejich zavádění, bude ve čtvrtek 10. září v muzejní kavárně Muzea města Ústí nad Labem povídat ekonomka doc. Ing. Lenka Slavíková, CSc.Fakulty sociálně ekonomické Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem a panevropské iniciativy LAND4FLOOD.

20.08.2020

Soumrak a svítání Afriky

Příroda Afriky nenávratně mizí. Už dávno nejde jen o ikonické druhy, jako jsou třeba horské gorily, sloni, lvi nebo nosorožci. Jak ke snaze o záchranu africké přírody přispívá Safari Park ve Dvoře Králové vám bude ve čtvrtek 20. srpna na teplické hvězdárně vyprávět ředitel Safari Parku MVDr. Přemysl Rabas.

20.08. 2020

Soumrak a svítání Afriky

Přednáška Přemysla Rabase začne na hvězdárně v Teplicích jako obvykle v 18 hodin.

Ilustrační foto: Pixabay.com, Pixabay License