Ústí nad Labem

8. července

17.06.2021

O chytré rostlině ozdobnici aneb Jak se zkoumá fytomanagement

O rostlině ozdobnici jste možná ještě neslyšeli, určitě jste ji už ale někdy viděli a dost možná ji máte i na své zahradě. Umí toho ale mnohem víc než jen zdobit. O tom, proč ji začali pěstovat zemědělci na poli, proč se jejímu výzkumu věnují vědci na celém světě i jak takový výzkum vlastně probíhá, bude ve čtvrtek 17. června na teplické hvězdárně vyprávět výzkumnice Ing. Diana NebeskáFakulty životního prostředí Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem.

10.06.2021

Vydra, královna mokřadů

Vydra je trochu tajemné noční zvíře, které miluje vodu a málokdo jej v přírodě viděl. Jak především dětským návštěvníkům Muzea města Ústí nad Labem ve čtvrtek 10. června prozradí muzejní zoolog Mgr. Václav Beran, vydra byla v minulosti silně pronásledovaná pro maso, kůži i kvůli její oblíbené potravě – rybám. Špatně snášela také znečištění vod. Došlo to tak daleko, že k jejímu vyhubení u nás mnoho nechybělo. Naštěstí je všechno jinak.

20.08. 2020

Soumrak a svítání Afriky

PŘEDNÁŠKA BYLA Z DŮVODU PRACOVNÍHO ZANEPRÁZDNĚNÍ PŘEDNÁŠEJÍCÍHO PŘELOŽENA NA NEURČITO!

Příroda Afriky nenávratně mizí. Už dávno nejde jen o ikonické druhy, jako jsou třeba horské gorily, sloni, lvi nebo nosorožci. Jak ke snaze o záchranu africké přírody přispívá Safari Park ve Dvoře Králové vám bude ve čtvrtek 20. srpna na teplické hvězdárně vyprávět ředitel Safari Parku MVDr. Přemysl Rabas.

Přednáška Přemysla Rabase začne na hvězdárně v Teplicích jako obvykle v 18 hodin.

Ilustrační foto: Pixabay.com, Pixabay License