Ústí nad Labem

8. července

17.06.2021

O chytré rostlině ozdobnici aneb Jak se zkoumá fytomanagement

O rostlině ozdobnici jste možná ještě neslyšeli, určitě jste ji už ale někdy viděli a dost možná ji máte i na své zahradě. Umí toho ale mnohem víc než jen zdobit. O tom, proč ji začali pěstovat zemědělci na poli, proč se jejímu výzkumu věnují vědci na celém světě i jak takový výzkum vlastně probíhá, bude ve čtvrtek 17. června na teplické hvězdárně vyprávět výzkumnice Ing. Diana NebeskáFakulty životního prostředí Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem.

10.06.2021

Vydra, královna mokřadů

Vydra je trochu tajemné noční zvíře, které miluje vodu a málokdo jej v přírodě viděl. Jak především dětským návštěvníkům Muzea města Ústí nad Labem ve čtvrtek 10. června prozradí muzejní zoolog Mgr. Václav Beran, vydra byla v minulosti silně pronásledovaná pro maso, kůži i kvůli její oblíbené potravě – rybám. Špatně snášela také znečištění vod. Došlo to tak daleko, že k jejímu vyhubení u nás mnoho nechybělo. Naštěstí je všechno jinak.

09.05. 2019

O UFO seriózně

Co je a co už není UFO a jak se tento fenomén zkoumá? Je to vůbec možné bez zatížení senzačními představami o létajících talířích a „malých zelených mužíčcích“? Jaké procento původně „nevysvětlených létajících objektů” se daří zařadit a jaké úkazy lidé nejčastěji považují za UFO? O tom bude ve čtvrtek 9. května v ústecké kavárně Bárka povídat publicista a záhadolog Vladimír Šiška, zakladatel a vedoucí projektu Záře.

Vladimír Šiška ve své přednášce představí nejnovější a nejzajímavější případy UFO v Čechách, včetně možnosti jejich vysvětlení, hypotéz i nejrůznějších spekulací. Zauvažuje také nad tím, co by muselo být splněno, kdyby se měla mimozemská hypotéza o UFO naplnit. Jaké by byly možné scénáře mimozemské návštěvy?

Přednáška Vladimíra Šišky začne v Bárka kafe v Ústí nad Labem jako tradičně v 18 hodin.

Foto: Pixabay.com, volná licence