09.06. 2022

Na cestách za matematikou

O prázdninách mnozí z vás vyrazí do nejrůznějších koutů celého světa. Kamkoli se vydáte, můžete se setkat s inspirující a specifickou kulturou, kterou spoluutváří i matematika. Na první skoro již letní přednášce Café Nobel, ve čtvrtek 9. června v ústeckém muzeu, se právě na matematiku zaměříme. Na cesty světem pozve zájemce především z řad dětí a mládeže didaktička matematiky PhDr. Magdalena Krátká, Ph.D.Přírodovědecké fakulty Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem.

Navštívíme společně slunné Řecko a Itálii, abychom se seznámili s ohromujícími geometrickými objevy, oblíbený Egypt, abychom odhalili tajemství Domů moudrosti, dalekou Čínu pro praktické výpočty Devíti matematických knih nebo jihoamerické indiány, abychom pochopili dvacítkové počítání starých Mayů. Vše si spolu prakticky vyzkoušíme, abychom se řádně připravili na prázdninové cestování.

Povídání Magdaleny Krátké v muzejní kavárně Muzea města Ústí nad Labem začne v 17 hodin. Dospělí mají přístup pouze v doprovodu mladých návštěvníků; bez nich jedině v případě, že nebude naplněna kapacita kavárny. Místa si můžete rezervovat na mailu muzeumusti@muzeumusti.cz.

Ilustrační obrázky: Pixabay License