Příchovice

24. srpna

24.08.2018

Udělat správnou věc aneb Co dělá naše jednání dobrým?

Co dělá naše jednání dobrým?

Jak dělat jen „správné věci“, tedy skutečně morálně dobré činy?

Přednáška pedagoga, komeniologa a evangelického faráře Jana Hábla

Křižovatka Příchovice, pátek 24. srpna od 10:30 hodin

Pořádá Univerzita J. E. Purkyně v Ústí nad Labem v rámci cyklu Café Nobel

16.08.2018

Grónsko: Země bílá i zelená

Na zeměpisně-cestovatelský výlet na největší ostrov světa vás prostřednictvím svého povídání a spousty fotografií pozve ve čtvrtek 16. srpna do teplického planetária Ing. Vít Malinovský, Ph.D. z Ústavu mechaniky a materiálů Fakulty dopravní ČVUT v Praze, který Grónsko už několikrát navštívil. Seznámí vás s geologickým vývojem, geografií a přírodou ostrova, s historií jeho objevů a osidlování Normany a Dány, a také s životem dnešních Gróňanů, včetně Inuitů.

14.12. 2017

Výroba lithia – světová praxe a česká realita

Lithium, nejlehčí z alkalických kovů, je dnes předmětem neutuchajících diskusí i sporů. Chcete získat přehled o jeho současné světové výrobě a možném budoucím vývoji na trhu s lithiem? Pak určitě přijďte ve čtvrtek 14. prosince do ústeckého Fokus kafe! Ing. Vu Nguyen Hong, Ph.D. z Ústavu korozního inženýrství a kovového materiálu VŠCHT v Praze představí svůj výzkum získávání lithia z Li-slíd a potenciální využití této nerostné suroviny k průmyslové výrobě lithných sloučenin v Čechách.

Odpovědi na ožehavé otázky ohledně lithia a jeho těžby nabídne chemik Vu Nguyen Hong v kavárně Fokus kafe v Ústí nad Labem v obvyklém čase – od 18 hodin.

Ilustrační foto: Vu Nguyen Hong, archiv