Ústí nad Labem

9. května

09.05.2019

O UFO seriózně

Co je a co už není UFO a jak se tento fenomén zkoumá? Je to vůbec možné bez zatížení senzačními představami o létajících talířích a „malých zelených mužíčcích“? Jaké procento původně „nevysvětlených létajících objektů” se daří zařadit a jaké úkazy lidé nejčastěji považují za UFO? O tom bude ve čtvrtek 9. května v ústecké kavárně Bárka povídat publicista a záhadolog Ing. Vladimír Šiška, zakladatel a vedoucí projektu Záře.

Poválečná Tisá

Historie obce po druhé světové válce nepřehlédnutelně odráží velké dějiny – odsun německé většiny, nástup komunismu i postupnou devastaci vystřídal výrazný rozvoj posledních desetiletí. V kavárně a restauraci Refugio v Tisé na Ústecku o tom bude ve čtvrtek 25. dubna vyprávět středoškolský učitel Mgr. Jiří ŘehákGymnázia Teplice, který se zabývá regionálními dějinami 20. století.

10.11. 2016

Jsou letadla bezpečná?

Letectví je stále se rozvíjející oblastí dopravy a čím dál vyhledávanějším způsobem cestování. Právě proto se však letadla často stávají terčem teroristických útoků. Jakýkoliv podobný incident vyvolá mezi cestujícími pochybnosti, zda je letecká doprava opravdu nejbezpečnějším druhem dopravy, jak se často říká. Povídat si o tom budeme ve čtvrtek 10. listopadu v ústeckém Fokus kafe. Ing. Ota HajzlerFakulty dopravní ČVUT v Praze se ve své přednášce zaměří také na obecné vysvětlení terorismu a popis základních protiteroristických opatření.

Součástí přednášky bude i ukázka zakázaných předmětů, které se nesmějí vnášet do letadel a ukázka vybavení bezpečnostních sborů. Café Nobel s Otou Hajzlerem začne v kavárně Fokus kafe v Ústí nad Labem v obvyklém čase – v 18 hodin.

Ilustrační fotografie: ThePixelman, Pixabay.com, licence CC0 Public Domain