20. června

20.06.2019

Program Apollo: Nejnádhernější dobrodružství člověka ve vesmíru

V červenci uplyne přesně půl století od přistání prvních astronautů na povrchu Měsíce. Historií amerického projektu Apollo od tragické smrti posádky Apolla 1 přes celé měsíční dobrodružství až po mimořádný projekt spolupráce kosmických velmocí na společném letu Sojuz-Apollo, vás provede Milan HalousekČeské kosmické kanceláře, předseda Astronautické sekce České astronomické společnosti. Ve čtvrtek 20. června na teplické hvězdárně.

04.06.2019

Komiksy hravé i dravé

Historií komiksů od starověku až po současnost provede v úterý 4. června dětské návštěvníky Café Nobel Bez kofeinu v ústecké kavárně Bárka spisovatel, lektor a scénárista Jiří Walker Procházka. Prozradí, jaké jsou základní atributy a žánry komiksu, jaké umělecké i technické profese se při tvorbě kreslených příběhů uplatňují a přinese i řadu ukázek světových a našich komiksů.

03.06. 2013

Kosmonautika převážně nevážně

_MG_0470.JPGDěti už vědí, co dělají kosmonauti, když se nikdo nedívá. Prozradil jim to Milan Halousek z České kosmické kanceláře na květnovém Café Nobel Bez kofeinu. Dozvěděly se například, jak a co kosmonauti jí, jak spí, jak se myjí resp. spíše nemyjí, jak se chodí ve vesmíru na záchod a co tam vlastně dělají.

Průvodcem jim byl, kromě Milana Halouska samozřejmě, slavný Krteček, kterého vzal astronaut Andrew Feustel s sebou do vesmíru. Jak se tam měl, se můžete podívat v prezentaci Milana Halouska a jak se měly děti na našem Café Nobel zjistíte z přiložené galerie. :) Záznam besedy si můžete poslechnout zde.